Paçalı Tavuk Fiyatları

Ayaklarında paça olduğu için paçalı tavuklar, dünya genelinde oldukça sevimli bulunan tavuk türüdür. Paçalı tavukların kaç farklı türü olduğunu öğrenmek için paçalı tavuk fiyatları hakkında araştırma yapabilirsiniz. Araştırmalarınız sonucunda yumurtalarının olup olmadığını öğrenmeniz de mümkündür.

Aslına bakılırsa paçalı tavuklar, süs tavukları arasında yer alıyor. Ayaklarındaki paçalar sebebiyle dünyada sevimli olmalarıyla yaygınlaşan paçalı tavukların dört farklı çeşidi bulunur. Süs tavukları arasında yer aldıkları için çamuru sevmeyen bir yapıya sahiptirler. Bu sebeple daha temiz alanlarda yetiştirilmesi daha uygun olacaktır.

Satılık Paçalı Tavuk Fiyatları Sahibinden 2022

Sultan, Habeş, Brahma ve Koşin paçalı tavuk türleridir. Sultan tavuğunun kökü Türkiye’ye dayanır. Osmanlı Devleti’nden İngiltere’ye gönderildiği zamandan itibaren dünya genelinde yaygın olarak yetiştirilmeye başlamıştır. Adını Osmanlı sultanlarından alan bir tavuk cinsidir.

Paçalı tavuk fiyatları 2022 yılında türüne göre değişmekle birlikte 100 TL’den başlıyor. Eğer tavuk nadir bir türse bu fiyat daha da artış gösteriyor.

İlginizi çekebilecek diğer tavuk fiyatları içerikleri;

Nadir bulunan bir tavuk ırkı olduğu için paçalı tavuk fiyatları araştırmasında titiz davranmalısınız. Geçmiş dönemlerde padişahlar bu tavuk ırkını elçiliklere hediye etmek amacıyla kullanırlardı. Piyasada siyah ve mavi renklilerine rastlansa da beyaz renkli tavuklar daha yaygınlaşmıştır. Tüyleri fazladır. Hem paçasında hem de kafasının üstünde ek tüyler yer alıyor.

Pacali Tavuk Fiyatlari
Pacali Tavuk Fiyatlari

Paçalı Tavuk Cinsleri Fiyatları 2022

Sultan tavuğunun yüzü kırmızıdır. Ayağında beş parmak bulunan nadir bir tavuk cinsidir. Karakteristik özellikleri sakin, arkadaş canlısı, ortama kolay uyum sağlayan ve uysallıktır. Evcilleştirilmesi zor olmayan bir tavuk arıyorsanız paçalı tavuk fiyatları araştırması yapmanızda sakınca yoktur.

İlginizi çekebilir: Tavuk Cinsleri ve Fiyatları

Yumuşak yapıdaki tüylerini korumak için özel bakım yapmanız ve tavuğu kuru yatakta yatırmanız gerekiyor. İyi yumurta salan tavuk cinsleri arayışında olanların tercih etmesi gereken bir tavuk olmadığını bilerek hareket edin. Sultan tavuklarının yumurtası orta büyüklükte ve beyaz olur.

Paçalı Tavuk Yumurtası Fiyatları 2022

Sultan tavuklarının civcivleri yavaş büyür ve gelişimleri zordur. Paçalı tavuk cinsleri arasında yer alan Habeş tavuğu ise köken bakımından Çin’e aittir. Kimi yerlerde Silkie olarak anıldığı görülür. Sıra dışı görünüme sahip tavuklar arasında yer alıyor.

Tavuk cinsinin siyah, beyaz, sarı ve mavi renkleri bulunur. Gösterişli bir görünüme sahip olmaları paçaları ve sakalları sayesinde mümkündür. Fakat sakalsız Habeş tavuklarına da rastlanabiliyor. Habeş tavuklarını süs tavuğu amacıyla ya da eti için yetiştirebilirsiniz.

Paçalı İspenç Tavuk Fiyatları 2022

Arkadaş canlısı ve uysal tavuk yetiştirmek için paçalı tavuk fiyatları araştırması yapıyorsanız Habeş tavuğu yapabileceğiniz iyi seçimlerden biridir. Kimileri tüyleri fazla olduğu için soğuğa dayanıklı olduğunu düşünür ama dayanıklı değillerdir. Fazla yumurtlayan tavuk arayışında olan kişiler için doğru tercih olduğu pek söylenemez.

Habeş tavuklarının yumurtlama dönemi Şubat – Temmuz aylarıdır. Yumurtalarının büyüklükleri ise küçük – ortadır. Renkleri krem ve kahverengidir. Sevimli olduğu için yaygın olarak yetiştirilen bir tavuk cinsidir. Eğer paçalı tavuk fiyatlarını araştırırsanız aradığınız tavuk cinsini elde etmeniz zor olmayacaktır.

Tıkla Oyla
[Total: 3 Average: 4.3]