İçeriğe geç

Satılık Labrador Köpek Fiyatları Sahibinden

Satilik Labrador Kopek Fiyatlari Sahibinden

Labrador Köpek Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Labrador Köpek Fiyatları 2024

Dünyadaki en popüler köpek ırkları arasında yer alan bu köpek türü çoğunlukla Amerikan köpeği olarak adlandırılır. Nazik olmaları ve çocuklara karşı sundukları korumacı tavırlar sayesinde popülerlik kazanmış bir türdü. Zekâları ve itaat etme özelliklerinden dolayı aile hayvanı olarak tercih edilen özel bir ırktır. Labrador köpek fiyatları ise 2024 yılında 2500 ile 6000 TL arasında değişim göstermektedir. Tabii ki bu fiyat net değildir ve bazı özellikler nedeniyle değişim gösterebilir. Bu özellikleri sıralayacak olursak köpeğin nereden alındığı, iyi bir yetiştiriciden mi yoksa petshoptan mı alındı, yaş ve cinsiyeti, sağlık durumu gibi şeyler de fiyat üzerinde oldukça etkilidir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Labrador Köpek Özellikleri

Labrador cinsi köpekler sakin, meraklı sahibinin memnuniyetine önem veren, vefakâr bir köpek türüdür. Egzersiz ihtiyacı yüksek olmaktadır. Oldukça akıllı olan bu köpek cinsine yetmek oldukça kolaydır. Sahibini memnun etmek isteyen karakteri sayesinde uyumlu bir yapıya sahip olup yavruyken verilecek eğitimler ile ilk iki haftada tuvalet eğitimi alabilir. İri bir ırk olması nedeniyle fazlasıyla güçlüdürler gezdirirken sizi bir anda kendi isteği yöne götürmek isteyebilir. Bu başına buyruk huylarından dolayı ilk zamanlarında eğitim alması tavsiye edilir. Bu köpek türü aynı zamanda çok iyi bir yüzücüdür. Beslenmesine dikkat edilmesi gereken bir türdür çünkü şişmanlamaya müsait bir cinstir. Bu yüzden de porsiyonları ayarlanarak verilmelidir. Düzenli egzersiz ve beslenmesine dikkat edilmelidir. 26 34 kilo arasında olması gerekir.

Satılık Labrador Fiyatları 2024

İlanlara baktığımızda birçok fiyatla karşı karşıya gelmekteyiz. Bunun birçok nedeni vardır. Yavru ya da yetişkin olup olmadıkları, safkan olup olmadıkları, sağlıklı bir bünyeye sahip olup olmadıkları, nereden geldikleri, iyi bir yetiştirici tarafından yetiştirilip yetiştirilmemesi gibi birçok faktör fiyatları etkilemekte fiyat artışlarına ya da düşüşlerine sebep olmaktadır.
Saygın bir yetiştiriciden satın alınan bir labrador cinsi köpek 3.000 TL ile 5.000 arasında maliyetle karşı karşıya kalmanıza neden olur. Gösteri köpeği olarak yetiştirilmiş bir Labrador ise 7.000 ile 10.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra sahiplendiğiniz köpek için sürekli harcamanız gereken maliyetlerde mevcuttur.

Labrador Retriever Saldırır Mı?

Irksal özelliklerini kaybetmemiş olan bu köpek cinsi kesinlikle saldırgan bir tür değildir. Sahibine çok bağlı sözünü çok iyi dinleyen, hemen hemen herkese kendini sevdiren, çocuklarla çok iyi bir şekilde anlaşan bir köpektir. Bu köpek türü uysal ve insan canlısı bir köpektir. Oldukça vefakâr olma özelliği, sahibinin memnuniyetine önem veren, düşünceli bir yapıya sahip olan bir türdür.

Labrador Retriever Mı Golden Retriever Mı?

Bu iki ırkta çok zeki ırklar arasında yer almakta olup eğitime en çok yanıt veren türlerdir. Genelde Golden retriverler daha zekidir. Labrador cinsi köpek Golden köpek cinsine oranla ev için daha uygundur Bunun nedeni ise tüy sorunu daha azdır. Ev için iki ırk arasında kalındıysa labrador cinsi köpek tercih edilmelidir.
Labrador goldena oranla daha korumacıdır. Her köpekte az da olsa koruma içgüdüsü olsa da bu köpek türleri arasında Labrador daha koruyucu bir türdür.

Labrador Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bu köpek ırkının safkan veya kırma olduğunu çok küçük yavruyken rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Labrador vücut rengi olarak tek renge sahiptir, iki renkte asla sahip olamazlar. Göğüs kısmındaki küçük beyazlıklar kabul edilebilir ama kesinlikle kuyrukta burunda veya patilerde beyazlık olamaz. Çok kısa tüylü değildir. Çift katmanlı bir tüy yapsana sahip olduğu için dışarıdan görenler tüy yapısını ne uzun ne de kısa olarak görmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir