İçeriğe geç

Hint Tavuğu Fiyatları

Hint Tavugu Fiyatlari

Satılık Hint tavuğu fiyatları 2024 yılında bazı faktörler nedeniyle değişiklik göstermektedir. İçeriğimizin devamında Hint tavukları ve horozları hakkında bilgiler verdik.

Hint Tavuğu Fiyatları 2024

Dünya genelinde en eski evcil kümes hayvanı konumunda olan Hint tavuğu, aynı zamanda Asil adıyla anılır. O kadar eski ki milattan önceki Hindistan hikâyelerinde anıldığı görülebilir. Efsanelere konu olacak kadar önemsenen bu tavukların en bilindik özelliği kuvvetli olmalarıdır.

Kobraları öldürecek kadar kuvvete sahip olan Hint tavuklarının hangi fiyat aralıklarında satıldığını merak ediyorsanız Hint tavuğu fiyatları hakkında araştırma yapabilirsiniz. Kuvvetleri gaga darbesiyle bile anlaşılabilecek kadar fazladır. Ne kadar güçlü oldukları geçmişten günümüze efsanelerde ve hikâyelerde anlatılmıştır.

Hint Tavugu Fiyatlari
Hint Tavugu Fiyatlari

Satılık Hint Tavuğu Fiyatları Sahibinden 2024

Araştırma yaptığınız zaman Hint tavuklarının dünya çapında Asil olarak anıldığını öğrenebilirsiniz. Halk arasında ise Hint tavuğu olarak anılıyor. Bunun sebebi ise tavukların Hindistan kökenli olmasıdır. Asil denilmesinin sebebi ise safkan olmalarıdır.

Detaylı araştırma yaptıktan sonra Hint tavuğu fiyatları incelemesiyle bütçenize uygun tavuk satın almanız mümkündür. Piyasayı gözlemlediyseniz fiyatların değişken olduğunu anlamışsınızdır. Bunun için memnuniyetinizi karşılayacak şekilde seçim yapmanızda fayda var. Hint tavuğu satışı yapan yerlerin fiyat aralıklarını öğrendikten sonra bütçenize uygun alışveriş yapma imkânınız daha fazladır.

İlginizi çekebilecek tavuk fiyatları içeriği;

Hint Tavuğu Civcivleri Fiyatları 2024

Hindistan kökenli olduğu için doğal olarak Hint tavuğuna en çok ilgi gösteren kesim Hindistan’dır. Irk özelliklerinin bozulmamasına büyük özen gösterilir. Fakat Türkiye’de bu durum biraz daha farklı bir hâl almıştır.

Hint tavuklarının bilindik özelliklerinden bir başkası ise korumacı olmalarıdır. Civcivlerini her türlü tehlikeden ve hayvandan başarıyla korurlar. Yılan avlama konusunda usta oldukları için ne kadar güçlü oldukları rahatlıkla anlaşılabilir. Dilerseniz Hint tavuğu fiyatları üzerinde araştırma yaparak siz de civcivine ya da Hint tavuğuna sahip olabilirsiniz.

Satılık Hint Horozu Fiyatları 2024

Her ülkede Hint horozlarının ihtiyaca uygun olacak şekilde değişime uğradığını bilmelisiniz. Hindistan, ırk bozulmasının yaşanmaması konusunda en titiz olan ülkedir. Fakat araştırma yaptığınız zaman Türkiye’de de horozların ırk değişimine maruz kaldığını görebilirsiniz.

Hint tavuğu ve horozlarının genlerinde ıslah yapıldıktan sonra üremelerini olumsuz etkileyen bir durum meydana gelmez. Üremeye devam ederler. Fakat ıslahtan sonra yaşanan üremelerin sonucunda farklı ırklarda yavrular oluşur. Tüm bu bilgileri öğrendikten sonra Hint horozu fiyatları hakkında araştırma yaparak siz de satın alabilirsiniz.

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir