İçeriğe geç

Satılık Golden Köpek Fiyatları Sahibinden

Golden Retriever Omru Ne Kadar

Golden Köpek Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Golden Köpek Fiyatları 2024

Kocaman boyutlarına rağmen sevimliliği ile tüm dikkatleri üzerlerine çeken Golden Retriever ırkı köpeklerin 2024 yılında ortalama olarak 7000 lira ile 2000 lira arasındadır. Hayvanın yaşı, cinsiyeti ve sağlık durumuna göre fiyatı değişmektedir. İskoçya kökenli olan Golden Retriever ırkı köpekleri üretilmelerinin amacı avcılık yeteneği yüksek fakat ailesine sadık bir ev köpeği üretmektir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Golden Retriever Bakımı Zor Mu?

Golden Retriever ırkı köpeklerin bakımları zordur. Kalın ve uzun tüyleri yoğun bir şekilde dökülür. Tüy dökme yoğunluğuna göre düzenli periyotlar şeklinde haftada 2 – 3 kez taranmalıdır. Tüy sağlığı için taranmak dışında en az ayda bir banyo yaptırılmalıdır. Banyo sonrası Golden Retriever ırkı köpeklerin tüyleri düzgünce kurutulmalı ve dökülen tüm tüyler kürkten ayrılana kadar taranmalıdır. Tırnakları uzayıp yıpranmaması için düzenli olarak uzadıkça kesilmelidir. Ağız içi bakımı için her gün köpekler için üretilen özel diş macunu ve diş fırçası ile fırçalanmalıdır.  Kulak sağlığı için kulakları düzenli olarak temizlenmelidir.

Golden Retriever ırkı köpeklerin obeziteye yatkınlığı vardır. Bu yüzden kalite bir kuru mama ile beslenmelidir. Mamanın miktarı hayvanın yaşı ve kilosuna göre belirlenmelidir. Ayrıca günlük olarak yapılan egzersizler ile enerjilerinin atılması sağlanmalıdır. Günlük olarak yaklaşık olarak en az 1 saat boyunca hareket etmesi sağlanmalıdır.

Golden Retriever Ömrü Ne Kadar?

Golden Retriever ırkı köpeklerin yaşam süreleri yaklaşık olarak 10 yıl ila 13 yıl arasındadır. Bu süre bakım ile doğru orantılıdır. İyi bir bakım, kaliteli bir mama ile beslenme ve düzenli yapılan egzersizler ile yaşam süresi uzamaktadır.

Golden Retriever Özellikleri

Golden retriever ırkı köpekler orta boy ırkı köpekler arasındadır. Vücut yapıları oldukça atletik yapılıdır. Golden Retriever ırkı köpeklerde dişi köpekler ve erkek köpekler arasında boy ve kilo farklılıklar olur. Golden Retriever ırkı dişi köpekler minyon yapıya sahiptir. Golden Retriever ırkı erkek köpeklerin boyları ortalama olarak 58 cm ile 61 cm arasındadır, ideal kiloları ise ortalama olarak 29 kg ile 34 kg arasındadır. Golden Retriever ırkı dişi köpeklerin boyları ise ortalama olarak 52cm ile 57 cm, ideal kiloları ise ortalama olarak 25 kg ile 29 kg arasında değişmektedir. Başları vücutları ile orantılıdır, geniş yapılı bir kafaları bulunur. Kulakları kafalarının iki yanından aşağı doğru sarkar. Kuyrukları düz uzun tüylü bir yapıya sahiptir.

Tüyleri uzun, kalın ve çift katmanlı yapıya sahiptir. Dış katmanı uzundur ve yumuşak yapıda olmaktadır. İç katmanı ise sık sık dizilmiş tüylerden oluşur, bu sık tüyler vücut ısısını korur ve suya dayanıklı bir iç kürk katmanı oluşturur. Kürklerini oluşturan tüylerin rengi parlak altın sarısı renginden kahverenginin tonlarına göre değişir. Bazen krem rengi tüyler bile görülebilmektedir. Nadiren beyaz renge sahip Golden Retriever ırkı köpeklerde görülebilmektedir. Dış katmanda bulunan tüyler bazen düz bazen de dalgalı yapıda olabilmektedir.

Etrafa tatlı ve sevimli bakışlar atan Golden Retriever ırkı köpeklerin gözleri kahverengi veya siyah renkte olabilir. Geniş bir alına sahip olan bu köpek ırkında gözler yüzün ortasında ağızlarının iki yanında yer alır.

Oyuncu yapıları ile tam bir aile köpeği olan Golden Retriever ırkı köpekler sahipleri ile oyun oynamayı çok severler. Ailede bulunan çocuklar ile vakit geçirmeye bayılırlar. Çocuklara zarar vermezler. Sosyal bir ırktırlar. Evdeki diğer köpekler ve diğer canlılar ile çok iyi geçinirler. Kolay eğitim alabilen yapıları sayesinde apartman ortamına kolay adapte olurlar. Kendilerini tehlikede hissetmediği sürece havlama eğilimleri yoktur. Havlayarak sahiplerine tehlike uyarısı verirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir