Satılık Fincan Köpek Fiyatları Sahibinden

Fincan Köpek Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Fincan Köpek Fiyatları 2024

Fincan köpekleri son zamanların en popüler köpek türlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kilolarının en fazla 5 kilograma kadar çıkabildiği fincan köpek fiyatları 7000 TL ile 30000 TL aralığında değişkenlik göstermektedir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Bardak Köpek Fiyatları 2024

Bardak köpek olarak piyasada nam salan köpekler instagram köpekleri olarakda adlandırılmaktadır. Aslında gelişimlerini tam olarak tamamlamadan prematüre olarak doğan bu köpekler son zamanlarda hayvanseverler tarafından oldukça yoğun olarak talep görmektedir. Bardak köpek fiyatları 7000 TL ile 30000 TL arasında değişmektedir.

Bardak Köpek Cinsleri

Bardak köpek cinsleri genel itibariyle prematüre olmaları nedeniyle sadece bir tür olarak anlaşılmamalıdır. Bardak köpek cinsleri Chihuahua, Australian Shepherd, Maltese Terrier, Pomeranian, Yorkshire Terrier, Poodle, French Bulldog, Pekinez, Shih Tzu, Pug, American Cocker, Beagle, Havanese, Bichan Frise, Maltipoo ve Papillontürlerinde karşımıza çıkmaktadır. Çok ufak boyutlarda oldukları için fazlasıyla hassas bir bakım gerektiren bu köpekler aynı zamanda mükemmel kucak köpekleri olarak ta bilinmektedir.

Fincan Köpek Özellikleri

Fincan köpek özellikleri ırklarına göre değişkenlik gösterse de genel olarak çok az tüy döken ırklarda görülmektedir. Fazlasıyla ufak boyutlarda olmaları nedeniyle kolay bir taşınabilmektedir. Ayrıca küçük olmalarından kaynaklı olarak daha az mama ve daha ufak bir taşıma kafesine ihtiyaç duyarlar. Büyümeyen köpek cinsleri olarakda bilinen fincan köpekler ev ortamında beslemek için en uygun köpek türleri arasında yer almaktadır. Fincan köpekleri yapılarından kaynaklı olarak oldukça küçük kemiklere sahiptir. Bu yönüyle de oldukça kırılgan bir yapısı olan fincan köpeklerin bakımı hassasiyet istemektedir. Özellikle kırılgan kemiklerden kaynaklı yaşanabilecek sağlık sorunları hayati risk taşıyan acil durumlar ile karşı karşıya kalınmasına neden olabilmektedir. Cebe sığacak kadar küçük olabilen fincan köpeklere sahip olmanın en önemli avantajı rahatlıkla her yere götürülebilmeleridir. Diğer bir avantajı ise çevreden oldukça ilgi görmeleridir.

Fincan köpekleri genel olarak ortalama 15 yıl kadar yaşayabilmektedir.Büyük köpek ırklarına oranla daha uzun yaşama eğilimlidirler. Tüm bu avantajlarının yanında küçük olmalarından kaynaklanan birtakım sağlık sorunları da görülmektedir. En sık rastlanan sağlık sorunları karaciğer şantları, hipoglisemi, kalp sorunları, kafatasında açık yumuşak noktalar, çöken trekea, nöbetler, solunum sorunları, sindirim sorunları ve körlük olarak sıralanabilir. Yaşanabilecek sağlık sorunları bunlardan ibaret olmamakla birlikte listeye birçok rahatsızlıkta eklenebilmektedir. Fincan köpekleri genel olarak günde yaklaşık yarım saat yürümesi gerekmektedir. Ufak olmaları nedeniyle normal bir insan yürüyüşüne ayak uyduramayacaklarından daha kısa mesafe ve daha yavaş adımlar ile yürüyüş yaptırılması faydalı olacaktır. Bunun yanında fincan köpekler küçük yapılarından dolayı soğuk havalara gelemezler. Tabi uzun süre yalnız bırakılmaya da elverişli değillerdir.

Apartman yaşantısına kolayca uyum sağlayabilen bir tür olan fincan köpekleri komşuları da rahatsız edecek davranışlarda bulunmayacak kadar zarif bir yapıya sahiptir. Aileye karşı oldukça sevecen olan fincan köpekleri aynı zamanda çocuklar ile de çok iyi anlaşmaları ile nam salmışlardır. Fincan köpekleri aynı zamanda diğer canlılara karşı da oldukça sevecen olarak bilinirler. Yabancılara karşı da yumuşak bir davranış sergilerler. Fincan köpekler ilk defa köpek sahibi olacaklar için oldukça iyi bir tercih olabilmektedir.

Fincan Köpek Sahiplenme Ücretsiz

Oldukça şirin ve tatlı olmaları nedeniyle son zamanlarda çok daha fazla ilgi gören fincan veya bardak köpek sahibi olmak isteyen hayvanseverler için internet ortamında fincan köpek sahiplenme ücretsiz olarak verilen ilanları incelemeleri yeterli olacaktır.

Fincan Köpek Sahiplendirme Ücretsiz

Fincan köpek sahiplendirme ücretsiz olarak arama motorunda arama yapıldığında fincan köpeklerine yeni bir yuva arayan birçok hayvansever bulunması mümkündür.

Tıkla Oyla
[Total: 7 Average: 4.1]