Satılık Fars Kedisi Fiyatları Sahibinden

Uzun tüyleri, yuvarlak yüz hatları, renkli gözlü görünümüyle kedi türleri arasında ve kedi severler için oldukça popüler bir türdür Fars Kedisi. Bu kedi türü için en çok merak edilenlerin başında Fars Kedisi fiyatları 2024 oranlarının ne kadar olduğu gelmektedir.

Fars Kedisi Fiyatları

Popüler türler her zaman fiyatları yüksek ürünlerdir. Dolayısıyla Fars Kedisi fiyatları 2024 yılı için 2000TL ila 8000TL arasında değişmektedir. Fiyat farkına sebep olarak hayvanın yaşı önemli bir etkendir. Fars Kedisi yavru fiyat 2024 yılı için 3000TL ila 8000TL arasında bulunmaktadır.

Diğer kedi fiyatları için tıklayınız;

Fars Kedisi Özellikleri

Fars Kedisi adından anlaşılacağı gibi orta doğu kedi ırkından bir kedi ırkıdır. Fakat günümüzde yapılan araştırmalar Fars Kedisi ırkının genetik mirasının batı Avrupa ırklarına ait olduğunu göstermektedir. Aşağıda belirtilen özellikleri Fars Kedisini belirleyici olarak diğer ırklardan ayırır.

Görünüm: Fars Kedisi gövde ve yüz derisinin üzerinde geniş, uzun tüyler bulunur. Omuz ve bacaklarındaki kıllar nispeten daha kısadır. Bir anlamda uzun tüylü kediler sınıfına girer. Tüy rengi gri veya beyaz renktir.

Çiftleşme & Üreme & Doğum: Tüm kedilerde olduğu gibi Fars Kedisi çiftleşme dönemleri kedinin bulunduğu yerin coğrafi özellikleri gündüz ve sıcaklık durumu gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Kuzey yarım kürede bu süre ocak, şubat ayları başından sonbahara kadar sürebilmektedir. Ekvatora yakın bölgelerde ise tüm yıl devam edebilir. Üreme döneminde kedilerin belirgin halleri davranışsaldır. Özellikle bir kedi için daha talepkâr davranışlar oluşur. Bu davranışlar daha fazla sürtünmek ve okşanmak ihtiyacı içerisinde olmaktır. Çiftleşme gerçekleştirildikten sonra Fars Kedisi diğer dişi kediler gibi bir iki gün içerisinde üreme isteklerinden normal hale döner. Gebelik dönemi 63. Gün ila 71. Gün arasındaki bir süreçte doğumla sonuçlanır.

Beslenme & Bakım: Fars Kedisi diğer kedi türleri gibi sağlıklı bir yaşam sürebilmek için beslenme kalitesine ihtiyaç duyar. Beslenmesi dengeli olmalıdır. Hayvansal protein içeren, vitamin mineral içerikli ve hayvansal yağlardan zengin bir beslenme ile bakılmalıdır. Bu beslenme şekli tüyleri, deri sağlığı, kas yapısı, normal vücut işlevleri ve gözleri için gereklidir. Ayrıca Fars Kedisinin ideal bir kiloda olmasını sağlarlar. Fars Kedisi uzun tüyleri ile düzenli fırçalanmalıdır. Aynı sağlık rutini için dişlerini düzenli fırçalamalısınız. Fars Kedisi yüzünün yuvarlak yapısı ve küçük bir burunu olması ağız sağlığı bakımından bazı durumlarda diş ve geniz eti sorunlarına sebep olabilir. Bu sebeple dişlerinin düzenli bakımı önemlidir. Ayrıca nitelikli göz görüşü için gözlerin temizliği rutin temizliğe eklenmelidir. Fars Kedisi bakımı gerekli şartlara uyulduktan sonra oldukça kolaydır.

Uyum & Davranış: Fars Kedisi sahiplenme ücretsiz olarak günümüzde oldukça yaygın yapılmaktadır. Yani sizde kolayca bir Fars Kedisi sahibi olabilirsiniz. Sevimli görümüyle bir Fars Kedisi sizi ilk gördüğünüzde kendisine doğal bir çekimle çeker. Normal şartlarda her zaman sahiplerine karşı ve diğer türlerle uyumlu ve uysaldırlar. Hatta o kadar uysaldırlar ki sanat portrelerinde sanatçılara poz vererek sanat rollerine oturmuş bir sürü Fars Kedi vardır. Sahipleriyle olan ilişkilerine gelince sahiplerine karşı aşırı bağlılık geliştirebilirler. Bu sebeple yalnız kalmak canlarını sıkabilir. Canları sıkılınca kağıtları veya mobilyaları parçalama eğilimi gösterebilirler. Bu sebeple Fars kedinizin yanında değilken ona sizin yerine koyabileceği yumuşak oyuncaklar verebilirsiniz. Bu sayede yokluğunuzdaki saldırgan davranışlar normale dönecektir.

Fars Kedisi Sahiplenme Ücretsiz

Uzun tüyleri, sevimli yüzleri ve sevecen yapılarıyla Fars Kedisi uzun yıllar size sevgiyle eşlik edebilir. Hem bakımı kolay hem de size eşlik edecek sevimli bir dost istiyorsanız Fars Kedisi sahiplendirme ücretsiz olarak bulabilir ve edinebilirsiniz.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]