Satılık Evcil Kedi Fiyatları Sahibinden

Evcil Kedi Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Evcil Kedi Fiyatları 2024

Günümüz döneminde evde evcil hayvan besleme sayıları artmıştır. İnsanlar evde iş stresinden, okul stresinden uzaklaşmak için kendilerine karşılıksız sevgi besleyeceği için kedi sahiplenmeye başlamışlardır. Bu kedilerin de türleri vardır. Kişiler ya sokaktan yeni doğmuş veya hasta kedileri sahiplenirken, bazıları da cins kedileri tercih etmektedir. Tekir dediğimiz sokak kedileri tipoloji olarak birbirlerine benzerler ve farklı özellikleri yoktur. Cins kediler de ise daha çok tipoloji olarak çeşit vardır ve her birinin farklı özellikleri bulunur. Cins kediler iki farklı türle çiftleşme sonucu ortaya çıkar. Çiftleşme sonucu ortaya çıkan kedilerin her bir türünün cinsi adı farklıdır. Tekir kedilere ücretsiz sahip olabilirsiniz ama cins kedileri sahiplenmek istediğinizde satışı yapılan yerlerden satın alabilirsiniz.

Diğer kedi fiyatları için tıklayınız;

Ev Kedisi Fiyatları 2024

Çok fazla sayıda cins kedi türü vardır. 20’den fazla bulunan cins kedilerde insanlar görünüşüne, uysallığına, insanlarla iletişimine göre seçimler yapıyor. Peki bu bahsettiğimiz kedilerin fiyatları nelerdir? Nereden alabiliriz?

2024 yılına baktığımızda genel olarak kedi türlerinin fiyatları cinsine bağlı olarak yavru kediler 1000 ile 10000 arasında değişmektedir. Yetişkin kediler de ise 1000 ile 10000 arasında değişimler görülmektedir. Erkek kediler de ise dişi kedilere göre 1000-10000 arası fiyat düşüklüğü görebiliriz. Kedi fiyatlarını etkileyen unsurlar da cinsi, türü, kısırlaştırılmış olması, aşılarının yapılması, kum eğitimi, kedilerin kullandığı kum kabı, oyuncakları, maması da işin içine dahil olunca fiyat olarak farklılıklar görülebilir. Genel anlam da kedi fiyatları bu şekilde belirleniyor ve bu fiyat aralığın da ücretlendirilme yapılıyor.

Bu kedilere sahip olmak istiyorsanız internet üzerindeki sayfalarda verilen ilanlardan, petshoplardan sahip olabilirsiniz.

Evde Beslenebilecek Kedi Türleri Ve Fiyatları 2024

İnsanlara evde kedi baktığınızı söylediğinizde herkes çok garipser ve zor olduklarını düşünürler. Aslında tam tersidir. Onların size karşı sevgisini, hareketlerini, sizin de ona karşı sevginizi gördükten sonra bakımı bir o kadar kolay olmaktadır. Evde beslenebilecek kedi türlerine örnek olarak british short hair, himalayan blue point, bombay kedisi, siyam , russian blue, van kedisi, chartreux gibi günümüzde çok sevilen türler verilebilir. Bunların dışında da evde beslemeye uygun pek çok kedi ırkı bulunmaktadır. Kedi bakımı kumunu temizlemek, mamasını suyunu eksik etmemek, veteriner kontrollerini yerine getirmek, aşılarını yaptırmak gibi temel ihtiyaçları vardır. Kedinizi kısırlaştırdıktan sonra mamasını da ona göre değiştirmeniz gerekecektir. Kediler yaşlarına göre, kısırlaşma durumlarına göre mama türleri de değişir.

Bir ve altı aylık yavru kedilerin mamaları farklıdır, bir yaşından itibaren kullandıkları mamalar farklıdır ve eğer kediniz kısırlaştırıldıysa kısırlaştırılmış kedi maması kullanmanız gerekir. Kediler kısırlaştırma işlemi gördükten sonra düzenli beslenme ve kaliteli mama kullanmazsa kedilerinizde kilo artışı görebilirsiniz bu durumlar da kedinizin bakımı için en önemli durumlardan bir tanesidir. Kedilerin birde duygusal ihtiyaçları vardır; bunlar onunla oyun oynamak, kedinizi düzenli taramak, onu kaşıyarak sevmek ki bu en sevdikleri sevilme türüdür mayışırlar ve hemen uyurlar bilirsiniz ki kediler uykuyu çok severler.

Kedinizi dışarı çıkartıyorsanız belli zamanlar da dışarı çıkarak dolaştırmak, uyurken sarılarak birlikte uyumak, onun seveceği ödül mamalarıyla onları ödüllendirmek gibi duygusal ihtiyaçları karşılamakta gerekli. Zor gibi duran bu kedi bakımında onunla duygusal bağ kurduğunuz da bunları yaparken asla zorlanmadan kendiliğinden yapmaya başlayacak ve daha çok üstüne düşmüş olacaksınız. Kediler evde ki siniri stresi azaltma kaynağı diyebiliriz.

Evcil Kedilerinizin Diğer Türlerle Anlaşmaları

Evinize yeni bir kedi istiyorsanız ama kediniz yeni kediyle anlaşacak mı merak ediyorsanız bunu en iyi şekilde öğrenmenizin yolu veteriner hekiminize danışmak.  Bazı kediler diğer kedilerle çok iyi anlaşırken bazıları hiç anlaşamaz. Bu da kedilerin insanlarda olduğu gibi onların da kendilerine özgü karakterlerinin olmasından kaynaklı. Evinize ikinci bir kediyi aldığınızda yavru kediler yetişkin kedilere göre diğer kedinizle anlaşması daha kolay olacaktır. Anlaşmaları için birbirlerinin kokularını birbirlerine temas ettirerek alışmalarını sağlayabilirsiniz. Kedilerin birbirlerine alışma süreleri 1-2 gün hatta bir haftayı bile bulabilir. Önemli olan sabırlı bir şekilde onları kaynaştırmak olacaktır.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]