Satılık Evcil Balık Fiyatları Sahibinden

Evcil Balık Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Evcil Balık Fiyatları 2024

Evcil Balık ev ortamında akvaryumlarda yaşayabilen, genel olarak küçük olan türdeki balıklardır. Satılık Evcil Balık Fiyatları 2024 yılında piyasa şartlarında 50 fiyatları ile 300 fiyatları arasında oluşmuştur. Bu tür balıkların beslenme durumları başta olmak üzere akvaryum içindeki ortamları sürekli kontrol edilmelidir. Balıkların akvaryum sularındaki oksijen oranları, suyun temizliği kontrol edilmelidir. Balıklar için akvaryumda bulunan sular belirli aralıklarda değiştirilmelidir. Bu balıklardan ilgi çeken türler renkli olan türlerdir. Bu türler belli bir oranda büyümekte ve daha fazla büyümemektedir. İnanmak güç olsa da akvaryum balık türleri ortalama 20 yıla kadar yaşayabilmektedir. Bu yaşam süresi balığın uygun bir akvaryumda yaşamasına bağlıdır. 30 yıla kadar iyi bakıldığında yaşadığı söylenen türler mevcuttur.

Diğer balık fiyatları için tıklayınız;

Evcil Balık Fiyatları balıkların özelliklerine göre değişir. Bu balıklar doğru bir şekilde bakıldığı takdirde rahat bir hayat sürerler. Yemi, temizliği ve akvaryum içindeki havası uygun olursa uzun süre hayatta kalır.

Evcil Balık Türleri ve Fiyatları 2024

Evcil balık türleri demek evde beslenebilen balık türleridir. Bu türler genel olarak akvaryumda beslenebilen küçük canlılardır. Evcil balık türlerinden birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • En çok bilinen türü Japon Balıklarıdır. Bu tür en uzun yaşayan tür olup, 30 yıllık ömrü tamamladığı söylenir. Renkleri insanlar üzerinde etkilidir. Dinlendirici bir görünümü vardır. Süslü balık olarak da bilinir. Kendi cinsi dışında akvaryumda balık istemez. Başka balıklar ile uyumu mümkün değildir. 20 santimetre boylarına ulaştığı görülür. Genel olarak akvaryum suyu 18-24 derece sıcaklıkta olduğu takdirde ve oksijen seviyesi uygun tutulduğunda yaşam süresi uzar. Beslenmesine dikkat edilmelidir. Fazla yem verildiğinde bu balık türü yemi kabul edeceği için aşırı beslenmesi ölümüne neden olabilir. Bu nedenle balığın beslenmesine sahibinin dikkat etmesi gerekir. Evcil Balık Fiyatları en uygun olan balık türüdür.
  • Çöpçü balığı ülkemizde evlerde beslenen ve en çok bilinen bir türdür. Japon balığı gibi kendi türü dışında akvaryumda balık istemeyen türler de dahil olmak üzere her türle neredeyse uyumlu bir balık türüdür. Balık besleyenlerin gözdesi bir balıktır. Gözde olmasının sebebi bulunduğu akvaryumda temizlik işçisi gibi çalışması ve akvaryumu temiz tutmasıdır. 12 santimetre boyunda, bıyıklı, dipteki kırıntılar ile beslenen bir balık türüdür. 24 derece sıcaklıkta yaşayabilir.
  • Neon Tetra balığı oldukça küçük 2 santimetre bir boya sahiptir. Gruplar halinde yaşarlar bu nedenle en az 8-10 adet bir arada olmaları gerekir. Oldukça şık ve parlak pulları nedeni ile ilgi çekerler.
  • Mandalina ya da Mandarin balığı çizgiler halinde birçok parlak renkten oluşan küçük ve hoş bir izlenim bırakan balık türüdür. Bu canlı balık türü bir gelin gibi yavaş ve süzüle süzüle hareket etmesi ile meşhurdur.
  • Kiraz Barb Balığı Güney Asya kökenli kırmızı ve turuncu renkleri ile ilgi çeken bir balık türüdür. Beslemesi ve bakımı kolay olduğu için tercih edilir.
  • Amano Karidesi veya çim karidesi olarak isimlendirilen bu tür. İlginç balık beslemek isteyenlerin ilgisini çeken bir türdür.

Evcil Akvaryum Balık Fiyatları 2024

Evcil Balık Fiyatları 2024 yılında çok değişiklik göstermiş olsa da ortalama olarak 50 fiyatları ile 500 fiyatı arasında gerçekleşmiştir. Akvaryum balıkları bu balıkları besleyenler tarafından huzur verici ve dinlendirici etkileri nede ile satın alınmaktadır. Bu balıklar balık türleri içerisinde küçük balık cinsleri olarak yer alır. Balık beslemek isteyenlerin sadece balık fiyatları konusunda bilgi sahibi olmaları yetmeyecektir. Evcil balıklara ortam hazırlamak için en önemli etken akvaryum seçimi ve alımıdır. Seçilecek türe göre uygun akvaryum belirlenmelidir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]