Etlik Civciv Fiyatları

Son dönemlerde etlik civciv fiyatları araştırmalarının yaygınlaşmasında etkili olan en büyük faktör üretim süresinin oldukça kısa olmasıdır. Birim alanda fazla üretim yapılabiliyor olması da insanların göz önünde bulundurduğu sebepler arasında yer alıyor. Etlik tavuk yetiştiriciliğinde yemin ete dönüşme olasılığı oldukça fazladır. Ayrıca iş gücü diğer tarım faaliyetlerine kıyasla daha düşüktür.

Hayvancılıkta tavuğun geniş yer tutmasının sebeplerinden bir başkası kırmızı ete göre maliyetinin daha düşük olmasıdır. Kolesterol ve yağ oranı düşük olduğu için sadece üretimde değil, tüketimde de yaygın olarak tercih edilir. Hayvancılık sektörü hakkında araştırma yaptığınız zaman etlik piliç yetiştiriciliğinin yaygınlığını anlamanız zor olmayacaktır.

Satılık Etlik Civciv Fiyatları 2022

Günümüzde bağımsız şekilde etlik piliç üretimi yapan çok sayıda kişi söz konusudur. Tabii dileyen firmalarla sözleşme yaparak yetiştirmeye başlayabiliyor. Bağımsız yetiştiricilik için etlik civciv fiyatları araştırması yapan kişiler sağlık, altlık, civciv, yem, ilaç, nakliye, kesimhane, paketleme ve pazarlama gibi işlemlerde ayrı firmalarla görüşme yapmak durumundadır.

Satılık etlik civciv fiyatları 2022 yılında 10 TL’den başlıyor. Civcivin kaç haftalık olduğuna göre bu rakamlar değişiklik gösterir.

İlginizi çekebilecek diğer tavuk fiyatları içerikleri;

Uygun bulduğunuz bir firmayla sözleşme yaptığınız zaman bahsedilen işlemler tek bir firmayla tamamlanır. Böyle durumlarda üretici kişiler yalnızca piliç olana kadar civcivin bakım ve idaresiyle ilgilenir. Üretici olarak işe nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız detaylı araştırma yaparak bilgi edinmeniz mümkündür. İlk etapta her üreticinin kümesi olmak zorundadır. Sahip olduğunuz kümes sizin ya da kiralık olabilir.

Etlik Civciv Fiyatlari
Etlik Civciv Fiyatlari

Etlik Civciv Yemi Fiyatları 50 Kg

Kümesi basınçlı suyla temizleyerek başlayabilirsiniz. Daha sonra dezenfektanlı suyla temizliği destekleyebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra kümesi kurumaya bırakın. Civcivleri kümese almadan bir hafta önce hazırlık yapılması gerekiyor. Bakım ve temizliğini yapıp kontrollerini tamamlamanız şarttır. Aklınızda etlik civciv fiyatları araştırması yapmak varsa kuş ve fareleri kümesten uzak tutmalısınız.

Kümesi kapalı tutmanızda fayda var. Radyanların çalışır durumda olduğundan emin değilseniz mutlaka kontrol edin. Civcivleri kümese almadan bir gün önce sıcaklığının olması gerektiği ayarda olmasına özen gösterin. Kümesin girişine kontrol kartı koymalısınız. Bu kartta toplam civciv sayısı, ölen civciv sayısı, yem tüketimi, aşılama ve ilaçların bilgisi yer almalıdır.

Etlik Civciv Fiyatları Denizli

Kümesin zeminine önce toz kireç serpmeniz yapmanız gerekenler arasındadır. Altlık için 5 – 10 cm kalınlığa sahip talaş ya da saman uygundur. Eğer talaş kullanmayı düşünüyorsanız seçiminizi iri planya ve reçinesiz olanından yana kullanmanız gerekiyor. Talaşın içinde herhangi bir yabancı madde bulunmaması için oldukça titiz davranmalısınız.

Kullanılan altlığın hafif olması önemlidir. Nem oranı ise %20 civarında olmalıdır. Yemlik ve sulukları mutlaka temizleyin. Özellikle dezenfektanlı suyla yıkamanız civcivlerin sağlığı için büyük önem taşıyor. Sulukları sökün, parçalarını tek tek elden geçirin, pas tutan kısımlarını gazla temizleyip yağlayın. Gerekli detayları öğrendiğinizi düşünüyorsanız yetiştiricilik yapmak için etlik civciv fiyatları incelemenizde sakınca yoktur.

Tıkla Oyla
[Total: 4 Average: 4.5]