İçeriğe geç

Çin Tavuğu Fiyatları

Cin Tavugu Fiyatlari

Satılık Çin tavuğu fiyatları 2022 yılında ne kadar diye merak ediyorsanız hazırladığımız bu içerik tam size göre.

Çin Tavuğu Fiyatları 2022

Çin tavuğu, piyasada Habeş tavuğu adıyla sık sık anılır. Çin’de bu tavuklar çoğunlukla eti için yetiştirilir. Fakat yumurtaları oldukça lezzetli ve doyurucudur. Soğuk iklime sahip bölgelerde yaşayan kişilerin Çin tavuğu fiyatları araştırması pek doğru olmaz. Çünkü bu tavuklar ılıman iklime daha yatkındır. Ömürleri genelde 5-6 yıldır. Tavuğun yaşam koşulları gayet iyiyse daha uzun yaşama ihtimali vardır. Mesela iyi besleniyorsa, strese girmiyorsa ve yaşadığı ortam temizse bu mümkündür. Habeş tavuğunu özellikleri ve bakımını öğrenerek hareket etmelisiniz.

Habeş tavukları, sıcak iklimleri daha çok sever. Bu sebeple üretkenlikleri bu iklimlerde daha fazladır. Görünüşünden dolayı insanlar tarafından komik ve sevimli bulunur. Göz çevresinin kapalı olmasının sebebi tüylerinin uzun olmasıdır. Tüyleri uzun olduğu için genelde süs tavuğu olarak beslemeyi tercih ederler. Çin tavuğunun yumurtası son derece doyurucu ve lezzetlidir. Cinsiyet ayrımı Habeş tavuklarında kolay bir şekilde yapılamaz. Aldığınız Çin tavuğunun cinsiyetini anlamak için en az 4 – 5 ay bekleme zorunluluğunuz vardır. Yumurtlama dönemleri Şubat – Temmuz aylarıdır. Genelde 100 – 120 yumurta verirler.

İlginizi çekebilecek tavuk fiyatları içeriği;

Satılık Çin Tavuğu Fiyatları Sahibinden 2022

Eğer Çin tavuğunun özelikleri hakkında araştırma yaparsanız karşınıza çok fazla bilgi çıkacaktır. Bu tavuk cinsinin tüyleri kürke benzer. Kabarık ve yumuşak kürke sahip olduğu için Çin tavuğu fiyatları araştırması yapan kişi sayısı oldukça fazladır. Kümes hayatı için kolay yetiştirilebilecek tavuk türleri arasında yer alıyor. Tavuğun keşfedilmesiyle alakalı çeşitli söylentiler vardır.

Habeş tavuğunun fazla tercih edilmesinin sebepleri tüyleri ve diğer kümes hayvanlarıyla uyumlu hareket etmesidir. Kilosu ortalama 1.5 kg’dir. Söz konusu horozları olduğu zaman bu sayı 2 kiloya kadar çıkar. Üretimi ve gurk olmaları oldukça kolaydır. Eğer kahverengi yumurta veren Çin tavuklarına sahipseniz bir yılda ortalama 100 – 120 yumurta verirler.

Çin Tavuğu Fiyatları Adana

Aklınızda Çin tavuğu fiyatları üzerinde araştırma yapmak varsa dikkat etmeniz gereken birtakım unsurlar olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Örneğin Habeş tavuğunun nasıl beslenmesi gerektiğini ve nasıl bir ortamda yetiştirilebildiğini bilmeniz gerekiyor. Tavuk bakımı yapmayı düşünen kişiler bunu yumurta elde etmek için yapar ve doğal olarak tavuktan üstün verimlilik performansı bekler. Yetiştireceğiniz tavuktan yüksek verimlilik elde etmek için yapmanız gereken birtakım unsurlar söz konusudur.

Çin tavuğundan dolgun ve fazla yumurta çıkması için salma olarak beslemelisiniz. Tavuklara ek besinler verdiğiniz zaman üretimden verimlilik sağlama ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Tavuklar safkan olmadığı zaman beklenen verimlilikte yumurta elde edilmesi mümkün değildir. Habeş tavuğunun beslendiği ortam temiz ve soğuk havadan korunmuş olmalıdır. Çin tavukları yapıları gereği soğuğa dayanıklılık gösteremez ve kırılgandır. Hangi tür tavuk beslerseniz besleyin yemeğini ve suyunu eksik etmemelisiniz. Bu bilgileri öğrendikten sonra Çin tavuğu yetiştirmenizde sakınca yoktur.

[contact-form][contact-field label=”İsim” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url” /][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea” /][/contact-form]

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir