Satılık Chinchilla Kedi Fiyatları Sahibinden

Bugünkü içeriğimizde sizlere satılık yavru chincilla kedi fiyatları 2024 yılında kaç TL onu anlattık. Eğer ilk defa bu kedi türünü besleyecekseniz içeriğimiz tam da size göre.

Satılık Chinchilla Kedi Fiyatları 2024

İpeksi tüyleri, kocaman gözleri ile güzellik abidesi Chinchilla kedileri 2024 yılında fiyatları ortalama olarak 750 lira ile 15000 lira arasındadır. Fiyatlar hayvanın cinsiyeti, tüylerinin rengi, yaşı ve sağlık durumuna göre değişmektedir. Kökeni bilinmemektedir. Fakat atalarının İran kedileri olduğu düşünülmektedir. Bir çok özellik olarak ataları olan İran kedilerine benzemektedirler. Görkemli kürk yapılarının renk değiştirme özelliği nedeni ile Chinchilla adlı kemirgenlerin kürklerine benzemektedir. Bu nedenle adları Chinchilla konulmuş.

Diğer kedi fiyatları için tıklayınız;

Chinchilla Kedilerin Özellikleri

Chinchilla kedilerinin önden biraz basık bir surat yapıları vardır. Vücut yapıları kaslı ve güçlü bir yapıya sahiptir. Kuyrukları vücutlarına oranla kısadır. Gözleri kafalarına oranla büyüktür. Gözlerinin renkleri zümrüt yeşili veya mavi tonlarındadır.  Kocaman gözlerinin çevresinde siyah veya kahverengi sürmeler mevcuttur.

Chinchilla erkek kedileri dişi chinchilla kedilerine göre daha ağırdır. Erkek Chinchilla kedilerinin ağırlıkları ortalama 3 kilo ile 7 kilo arasında değişmektedir. Dişi Chinchilla kedilerinin ağırlıkları ise ortalama olarak yaklaşık 3 kilo ile 5 kilo arasındadır.

Chinchilla kedilerinin tüy yapıları ince ve uzun yapıdadır. Kürkleri sık tüylerden oluşmaktadır. Chinchilla kedilerinin ilk doğdukları anda tüyleri koyu gri veya siyah renktedir. Zaman geçtikte tüylerinin rengi açılmaktadır. Chinchilla kedilerinin yetişkinlerinin tüy renkleri genelde gümüşi gri veya beyaz renktedir.

Chinchilla Kedilerin Mizacı

Akıllı ve uslu olan Chinchilla kedileri çok dikkatlidirler, hareket eden nesneleri hemen fark etme özellikleri nedeni ile avcılık yetenekleri gelişmiştir. Evde bulunan böcekleri veya sinekleri büyük bir ustalık ile avlarlar. Sessiz yapılarından dolayı apartman dairesinde yaşayabilirler. Miyavlamayı sevmedikleri için komşuları rahatsız etmezler.  Gürültüyü ve kalabalıktan hoşlanmazlar. Bu tip bir gürültülü ortam ile karşılaşırlar ise strese girip saklanma eğilimi gösterirler.

Gürültüyü ve kalabalığı sevmeyen Chinchilla ırkı kediler aileden tek bir kişiyi kendilerine sahip olarak seçerler ve ona bağlanırlar. Bağlandıkları insana son derece sevecen ve sadıktırlar.
Sahibi ile sürekli vakit geçirmek isterler. Sahipleri ile oyun oynamak, onlara kendilerini sevdirmek ve sahiplerinin kucaklarında uyumak Chinchilla kedilerinin favori davranışlarıdır.

Sevecen ve sakin tavırlı olan bu ırk kediler yalnız kalmayı hiç sevmezler. Yalnız kaldıklarında sıkılırlar. Uzun süre yalnız kaldıklarında ise depresyona girme davranışı gözlemlenir.

Çocuklar ile iyi anlaşırlar. Onlar ile oyun oynarlar. Çocuklara tırmala gibi zarar verici hareketlerde bulunmazlar. Çocuklu aileler ile rahat bir şekilde yaşayabilirler.

Chinchilla Kedilerin Bakımı

Chinchilla kedilerinin tüyleri uzun tüy yapısında olduğundan döküldüklerinde çok göze batar. Bu kedi ırkını her gün özel tarakları ile taramak gereklidir. Taranan tüyler hem ciltten uzaklaşıp cildi rahatlatacak hemde kedinin kendisinin yalarken dökülen tüylerin yutulması engellenmiş olacaktır. Yutulan tüyler sindirim sisteminde birikerek sindirim problemlerine neden olabilmektedir. Ayrıca Chinchilla kedilerinin gözlerinin çevresindeki tüylerde uzun olduğundan göze batmalar yaşanabilmektedir. Gözleri düzenli aralıklar ile özel solüsyonlar ile temizlenmelidir. Kulakları enfeksiyona yatkın bir ırk olan Chinchilla kedilerinin kulakları her hafta kontrol edilmeli ve gerekli solüsyonlar ile temizlenmelidir. Uzayan tırnakları düzenli olarak ayda bir kesilmelidir.

Chinchilla Yavrusu Ne Kadar Büyür?

Chinchilla yavruları ortalama olarak 3 kilo ile 6 kilo arasındaki yetişkin kilosuna geldiklerinde yetişkin kabul edilmektedirler. Bu durum dişi ve erkek cinsiyetlerinde farklıdır.

Chinchilla Kedi Kaç Yıl Yaşar? Chinchilla Kedilerin Ömrü Ne Kadar?

Chinchilla kedileri kalp ve böbrek hastalıklarına karşı dayanıksızlardır. Düzenli olarak yapılan kontroller ile bu hastalıklar kontrol altına alınabilir. Yaşamları boyunca yavruluktan yaşlılık dönemine kadar kaliteli mamalar kullanılmalıdır. Chinchilla kedilerinin ortalama yaşam ömürleri yaklaşık olarak 12 yıl ila 15 yıl arasındadır. Bu süre iyi bir bakım ve kaliteli mamalar ile uzayabilmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]