Boo Fiyatları

Bu içeriğimizde sizlere Boo fiyatları 2024 verileri hakkında bilgiler verdik. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boo Fiyatları 2024

2024 yılında boo köpeklerinin ortalama fiyatları, özelliklerine göre 2000 ile 25000 TL arasında değişebilmektedir. Bu fiyatlar yaşına, cinsiyetine, rengine, eğitimine, sağlığına bağlı olarak değişebilmektedir. Bundan dolayı da satın alma veya sahiplenme aşamasında bu detaylar önem arz eder. Bunun yanında bu köpeklerin satış fiyatları üzerinde günümüz piyasa ekonomisi ve diğer mali etkenler de etkilidir.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Boo Ömrü Ne Kadar?

Boo köpekleri genellikle ortalama 14 ile 16 yıl kadar yaşar. Ömrü biraz da köpeğin sağlığına bağlıdır. Bu yıllardan daha fazla yaşayabilen cinsleri de vardır. 

Boo Ne Kadar Büyür?

Boo köpekleri boy olarak en fazla 17 cm ile 30 cm arasında olmalıdır. Ağırlık olarak ise en fazla 1 ile 3 kg arasında olmalıdır. En fazla bu kadar büyür.

Boo Ücretsiz Sahiplenme/Ücretsiz Sahiplendirme

Birçok köpek cinslerini birçok barınaklarda bulmak mümkündür. Barınaklarda mevcut olduğu sürece bu köpekleri ücretsiz sahiplenme durumu oluşabilir. Ancak Pomeranian boo cinsi köpekleri özellikleri nedeniyle pahalı bir köpek olduklarından dolayı barınaklarda bulmak pek de mümkün değildir. Dolayısıyla uygun fiyata alma veya ücretsiz sahiplendirme ve sahiplenme gibi durumlar bu ırklar için mümkün değildir.

Boo Özellikleri

Fiziksel özelliklerine baktığımızda Pomeranian boo köpekleri hareketli, minyon, meraklı ve cesur bir yapıya sahiptirler. Tüylerinin çok olmasından dolayı olduğu durumdan daha büyük görünebilirler. Gözleri ve burun yapıları koyu renklidir. Yüzüne bakıldığında aslında oyuncak bir bebeğe benzetilebilmektedir. Sırt bölgesinden uzanan bir kuyruğa sahiptirler ve kuyrukları ile vücut yapısı orantılıdır. Küçük ve dik yapıya sahip kulakları vardır. Kulakları kafasının içine gömülmüş bir durumdadır ve bu da çok sevimli bir görüntü oluşturmaktadır. 

Her daim gülümseyen ve insanların içini ısıtan sevimli bir yapıya sahiptirler. Tatlı bakışlarıyla kendinizi en huzursuz hissettiğiniz anlarda bile huzur bulabilirsiniz. Tüylerine baktığımızda Pomeranian boo köpeklerinin renkleri gri, kahverengi, beyaz ve krem olabilir. 

Normal şartlarda orta derecede tüy dökerler. Ancak stresli olduklarında, yavruladıklarında veya adet gördüklerinde daha fazla tüy dökebilirler. Kişilik özelliklerine geldiğimizde ise, öncelikle küçük çocuklarla anlaştığı pek söylenemez. Büyükler bireylerle bir arada bulunduğunda hareket etme ve oynama konusunda daha cesurlardır ve onlarla daha iyi anlaşırlar. 

Diğer hayvanlarla iletişimi pek de iyi sayılmaz. Süs köpeği olması ve küçük bir yapıya sahip olmalarına rağmen kendilerini büyük görürler. Bu nedenle de kendinden büyük birçok köpeklerden korkmak ve kaçmak yerine kendilerini büyük gördüklerinden cesurca hareket edebilir ve karşıdaki köpeklere havlayarak kafa tutabilmektedirler. 

Genel olarak dışarıya çıkarıldıklarında ve köpeklerle karşılaştıklarında kavga çıkarmaya çalıştıkları için bu durumu önlemek adına çok dikkatli olunmalıdır. Bu konuda onlara eğitim vermek güzel bir çözüm olabilir. 

Aksi durumda sahibini içinden çıkılmaz bir duruma sokabilirler. Aynı zamanda kendilerini büyük gördükleri için de aşırı bir sahiplenme içgüdülerine sahiptirler. Bu yüzden de sahiplerini her alanda korumak isterler. Çok sadık bir köpek cinsidir. Sahiplerine sadık olmalarından dolayı da sahiplerinin her istediklerini yerine getirmeye çalışırlar. Aynı zamanda kendileri güzel bir oyun dostu ve arkadaş canlısıdırlar. Birçok köpek gibi bunlar da yürüyüşe, oyuna ve daha birçok aktiviteye ihtiyaç duymaktadırlar. Bunlar da yerine getirildiğinde sahibiyle iyi anlaşması, uyumlu olması ve iyi huylu olması kaçınılmazdır. 

Onların karakterlerini olumlu etkileyecek davranışlar ve etkinlikler sergilemek onlar için önemlidir. Pomeranian boo köpekleri için bakım çok önemlidir. Tüylerinin fazla olmasından kaynaklı olarak haftada en az iki kez tüylerini taramak ve fırçalamak onları mutlu edecektir. Öncelikle tüy dökme zamanlarında onları taramaya daha çok özen gösterilmelidir. 

Rahat hareket edebilmeleri açısından tırnak bakımı yapmak da onlar için çok önemlidir. Uzamasına bağlı olarak ayda 1 ya da 2 kez tırnak kesimi ve patilerinin bakımı onların faydasına olacaktır. Aynı zamanda köpeğin kirlenmesine bağlı olarak ve hijyen açısından da ayda en az 1 kez banyo yaptırmak onlar için iyi olabilir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]