Blue Point Kedi Fiyatları

Hazırladığımız bu içerikte meraklıları için blue point kedi fiyatları 2024 hakkında biligiler verdik. Gelin birlikte bu kedi cinslerini yakından tanıyalım.

Siyam cinsi kediler ile British ırkı kedilerin çiftleştirilmesi ile üretilen blue point cinsi kedilerin 2024 yılında ortalama fiyatları 2000 lira ile 5000 lira arasında değişmektedir. Fiyat aralığı kedinin türüne, cinsiyetine ve sağlık durumuna göre değişir. Tayland kökenli bir ırktır. 1934 yılında resmi olarak Blue Point ırkı ırk olarak tanınmıştır. Sevimlilikleri ve iyi huyları ile blue point ırkı kediler tüm dünyaya hızla yayılmıştır. 

Scottish Blue Point Kedi Fiyatları 2024

Blue Point kedilerin arasında en yüksek fiyata sahip olanlar Scottish Blue Point kedilerdir. Fiyatları 2024 yılında ortalama 2000 lira ile 5000 lira arasında değişir. Fiyatları kedinin yaşına, sağlık durumuna, yaşına ve saflık derecesine göre değişir. Kırık kulak yapısı ile dikkatleri üzerlerine çekerler. Tüm özellikleri British Blue Point kediler ile aynıdır. 

Diğer kedi fiyatları içerikleri için tıklayın;

British Blue Point Kedi Fiyatları 2024

Sevimli kediler arasında olan british blue point kedilerin 2024 yılında ortalama fiyatları 1500 lira ila 5000 lira arasındadır. Fiyatları kedinin yaşına, sağlık durumuna, yaşına ve saflık derecesine göre değişir. 

British Blue Point Kedilerin Özellikleri 

Bu kedi ırkının boyutları genelde 25 cm ila 30 cm arasındadır. İştahları son derece açık olan bu ırkın kiloları 3 kg ile 12 kg arasında değişiklik göstermektedir. Kedinizin obezite sorunu çekmesini istemiyorsanız kaliteli mama ile belirli porsiyonlarda beslemelisiniz.

Kısa tüy yapısına sahip olan blue point british kedilerin tüylerinin rengi genel olarak beyazdır. İlk doğduklarında beyaz olan tüyleri dış ortam sıcaklığı ile renk değiştirir. Yetişkin british blue point kedilerin patileri ve yüzlerindeki tüyler griden siyaha geçişli bir renge sahiptir. Britisih Blue Point kedilerin tüylerinin rengi ömürleri boyunca değişmeye devam eder. Göz renkleri atalarında da baskın olan mavi renktir. Mavi göz rengi karakteristik bir özelliktir.

British Blue Point ırkı kedilerin yaşam ömürleri yaklaşık 10 yıl ila 15 yıl arasında değişir. İyi bir bakım, kaliteli beslenme ve düzenli egzersiz programı ile daha uzun yıllar yaşayabilmektedirler. British Blue Point ırkı kediler yaklaşık 2 yaşına geldiklerinde yetişkin olarak sayılırlar.

British Blue Point Kedilerin Mizacı

British Blue Point ırkı kediler son derece sosyal bir ırktır. Sahipleri ile, diğer kedi ırkları ile ve köpekler ile çok iyi anlaşırlar. Oyun oynamayı çok severler. Sahipleri ile oyun oynayarak vakit geçirirler ise çok mutlu olurlar. Çocuklar ile araları iyidir, onlara zarar vermezler. 

British blue point ırkı kedilerin zekaları yüksektir. Sahiplerinin verdiği eğitimi kolayca öğrenip uygularlar. Küçük yaşta verilen eğitimler ile rahat bir yaşam sürerler.  Sahiplerinin ilgisini çekmek için miyavlarlar. Miyavlamayı çok severler. 

British blue point kediler enerjilerini atmak için sürekli hareket halindedirler. Sahipleri ile yürüyüşe çıkmak isterler. Eğer küçük yaşta tasma ile yürüme eğitimi verilir ise sahipleri ile yürüyüş yapabilirler. Yalnız başlarına kalmayı sevmezler. Yanlarına ilgilerini dağıtabilecek bir oyuncak veya onlar ile oynayacak bir sahipleri olmalıdır. Uzun süre tek kalırlar ise depresyona girebilirler. 

British Blue Point Kedilerin Bakımı

Tüylerinin bakımı son derece önemli olan blue point ırkı kedilerin tüylerinin taranılmasına küçük yaşta alıştırılması gereklidir. Düzenli periyotlar halinde haftada 2 gün taranmalıdır. Deri veya tüy hastalığı dışında banyo yaptırılması kedilere önerilmez. Kediler önlerinde temiz su bulunduğu sürece kendi kendilerini temizlerler. British Blue Point ırkı kedilerin tırnak bakımına özen gösterilmesi gerekir. En az ayda bir olmak koşulu ile tırnakları kesilmelidir. Yavrularda tırnaklar hızlı uzadığı için bu süre haftada bir olabilmektedir. 

Basık burunlu bir baş yapısına sahip olan bu kedi ırkının solunum problemleri olabilmektedir. 

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 5]