İçeriğe geç

Arap Güvercin Fiyatları

Arap Güvercin Fiyatları

Arap güvercin fiyatları ile ilgili hazırladığımız bu içerikte birçok özelliğe ulaşabilirsiniz. Eğer siz de Arap güvercini satın almak istiyorsanız bu içeriğimiz tam size göre.

Arap Güvercin Fiyatları 2022

Oldukça koyu bir renge sahip olan arap güvercini göz çevresinin beyaz oluşu ve tırnak kısımlarındaki siyah detayları ile bilinmektedir. Arap ayna kuyruk olarak da isimlendirilen bu kuş cinsleri beyaz gaga yapısına sahiptir. Şebap paçaları olan bu hayvanların oldukça uzun ve geniş bir kuyruğu da vardır.

Tek damar yapısı ile uçmaya fazlasıyla müsait olan bu güvercin türünü pek tabii sahibinden satılık sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca süt beyaz tüylere sahip arap güvercini resimleri ve ilanları burada diyen yerlerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Arap güvercini farklı koşullar göz önünde bulundurularak fiyatlandırılabilmektedir. Özellikle satılık güvercin içerisinde güzel ve en iyi güvercini bulmanız gerekecektir.

Arap Güvercin Fiyatları
Arap Güvercin Fiyatları

Öte yandan oyun oynama ve egzersizlere de fazlasıyla müsait olan, birçok kişinin oyun kuşlarım diye adlandırıp tercih ettiği satılık güvercin türleri içerisinde yer edinmektedir. Daha çok buğday ve mısır türleri ile beslenen güvercinler bunun dışında arpa, pirinç vb. pek çok besinle de kolaylıkla yetiştirilebilmektedir. Diğer güvercin türlerine nazaran ak kuyruk Arap güvercini çeşitleri geniş ve uzun kanatları sayesinde diğer kuşlara nazaran çok daha yükseğe uçabilme özelliğine de sahiptirler.

Diğer güvercin fiyatları için tıklayabilirsiniz;

Arap güvercin fiyatları 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 200 TL ila 800 TL arasında değişim göstermektedir.

Oldukça oyunbaz, sevimli ve çokça akıllı olan Arap güvercini birçok insan tarafından adeta göz bebeği konumundadır. Siz de bu cana yakın kuş türünden sahip olmak isterseniz ilgili sitelere veya pet shoplara başvurabilirsiniz.

Arap Paçalı Güvercin Fiyatları 2022

Arap güvercinlerinde en fazla tercih edilen cins olan çapalı güvercin, şebap paçalara sahip olup oldukça asil bir duruşa sahiptir. Diğer arap güvercinlerine oranla daha pahalı olan bu türler,  en iyi arap güvercini sınıfında yer edinmektedir. Öte yandan, oyun düşkünü olan arap güvercinleri arasında taklacı güvercin olarak da bilinmektedir.

Tutkunları tarafınca fazlasıyla ilgi gören kuşlar, yeteri kadar beslendiği takdirde oldukça yükseklere uçma eğilimi göstermektedir. Genellikle siyah ve koyu kahve renge sahip olmaları neticesinde iyi arap güvercini olarak anılan türler diğer tüm güvercin türlerine nazaran oldukça hareketli bir yapıya sahiptirler. Son derece parlak tüylere sahip olan bu türlere özellikle Doğu Anadolu bölgesinde Mardin ve çevresinde sık sık rastlamak mümkündür.

Taklacı kuş olarak adlandırılan kuş türleri bu anlamda sahibine maddi kazançlar da sağlayabilmektedir. Bu türlerde özellikle taklacı güvercinlerin diğer türlere oranla daha pahalı olduğu bilinmektedir.

Arap Paçalı Güvercin Fiyatları
Arap Paçalı Güvercin Fiyatları

Sürekli aynı ortamda bulunmaktan hoşnut duyan arap güvercini ev, balkon veya teras gibi ortamlarda bakılmaya son derece müsaittir. Takriben yılda üç kez kuluçkaya yatan bu türlerin yaklaşık olarak 18 günde yavruları yumurtadan çıkmaktadır. Bir hafta içerisinde gözlerini açan bu kuşlar yine bir ay içerisinde uçabilme eğilimi göstermekte olup yaklaşık ömürleri 10 ila 15 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Ölüm ve hastalık risklerinin uygun koşullarda bakıldığı durumlarda son derece düşük olduğu gözlemlenmektedir. Dişi erkek ayrımlarınında oldukça kolay yapılabildiği bu türleri edinip oldukça köklü bir araştırma yapmak için arap güvercini çeşitleri ve fiyatları için sayfamızı gezin yazıları gördüğünüz yerlere tıklayabilirsiniz.

15 adet beyaz taklacı 18 adet şebap miski ve çakmaklı güvercin satın almak istiyorsanız farklı pet shoplardan temin edebilirsiniz. Taklacı arap güvercinleri ve farklı birçok kuş türleri ile ilgili bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Farklı etkenler neticesinde devamlı değişen ve fiyat listesinden size uygun arap güvercinini seçmek için sitemizi yakından takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir