Amerikan Akita Fiyatları

Amerikan Akita fiyatları ve diğer konular bu içerikte! Akita bir Japon cinsi köpektir. Hayvanlar bizim en yakın dostlarımızdır. Özellikle köpekler sadık, duygusal ve bir o kadarda dost yapıya sahiptirler. Köpekler duyguları olmadığı düşünülen ancak son derece duygusal yapıya sahip canlılardır. İnsanın en derin duygularını his ederken kızgınlıklarına dahi cevap verebilirler. Yani biz onlara nasıl davranırsak bize karşılığını fazlasıyla veririler.

Köpekler sadakatleriyle ünlüdür. Her cinsi bulunan köpeklerin arasında akitalara sevimliliği ve heybetiyle oldukça tatlı köpeklerdir. Akıtalar iki çeşit olarak bilir Japon cinsi akitalar ve Amerikan Akita tipleri; satın alınması kolay olan bu evcil köpeklerin özellikle Amerikan Akita fiyatları, bu cins köpek severler için oldukça ekonomik aralıklarda yer alır.

Amerikan Akita Yavru Fiyatları 2022

Yavruları bambaşka sevimli olan akitalar cins olarak özellikle erkekleri çok heybetli ve güçlü olurken yavruları oldukça şirin ve sempatiklerdir. Cesur, korkusuz ve ev sahiplerine karşı oldukça içten davranırlar bu yönüyle sahiplenirken davranışlarını takip edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken sadece yavru köpeklerde veteriner kontrolü düzenli yapılmalıdır. Onlar bizim gibi dertlerini acılarını paylaşamazlar ve gösteremezler detaylı ve rutin kontroller her açıdan önem arz eder.

Amerikan akita fiyatları günümüzde oldukça uygun olup satışı ve alımı kolay olan köpeklerdendir. Sahiplenmek satın alınmasından önemli diye bir tabir vardır ya bunlar sokak köpeği olmadığından yeterince kolay alıcı bulabilirler.

Amerikan Akita Köpek Fiyatları 2022

Akitalar Her Yerde Dikkati Üzerlerine Çekerler. Böylesi güzel ve şirin bir o kadar da cesur bir köpeğiniz varken hangi ortamda olursanız olun dikkati üzerine çekmeyi başarırlar. Sizleri asla zor dutumda bırakacak bir duruma sebep olmazlar. İnsanlara zarar vermeyip olumsuz her hangi bir şey yapmazlar. Sahiplerine itaat konusunda oldukça gelişmişlerdir.

Amerikan akita köpek fiyatları 2022 yılında 2.500 TL’den başlıyor. Köpeğin genel durumuna göre bu fiyat 2 katına kadar çıkabilir.

İlginizi çekebilecek diğer köpek fiyatları içerikleri;

Amerikan tipi akitalar eğitim konusunda oldukça zeki köpeklerdir. Bulunduğunuz mekânda sizlerden önce onların fark edilmesi ve değer görmesi onlarda da olumlu manada etki yapar. Amerikan akita fiyatları ülkemizde bulunan birçok köpek fiyatlarından daha uygun diyebiliriz. Para harcanacak her zaman yer bulunur ancak böylesi bir harcama size dost kazandırabilir.

Amerikan Akita Fiyatlari
Amerikan Akita Fiyatlari

Amerikan Akita Köpek Bakımı ve Özellikleri

Akita tipi köpeklerin bakım zor değildir. Çok güçlü bir bağışıklık sitemine sahip olan bu köpekler kolay kolay hastalanmazlar. Sağlıklı ve kalıtsal bir hastalığı yoksa 10 ya da 13 yaşına kadar yaşayabilirler. Amerikan akita köpekler kilo almaya yatkın vücuda sahiptirler köpeğiniz 7 yaşından büyükse diyet mamaları tercih etmelisiniz. Aksi durumda insanlar gibi ciddi bir takım hastalıkla karşılaşabilirler. Bakım önerileri;

  • Amerikan cinsi akitaların bakımı ve beslenmeleri konusunda tüm köpekler gibi önemlidir. Piyasa da bulunan bazı mamalar sağlığını bozabilir. Önce kuru ya da yaş mama tercihe göre test edilmelidir. Herhangi sıradan bir mama köpeğinizin sağlığını bozabilir. Kaliteli mama tercih etmelisiniz.
  • Bakım için ilk koşul tabi ki hijyen kuralıdır. Evde yaşamaya uygun olan bu köpekler en az ayda bir kez banyo yaptırmanız uygun olacaktır. Köpek şampuanları farklı olduğundan bu sıradan şampuanlarla tüylerine zarar vermemeye önem gösteriniz.
  • Pati bakımı tırnakları uzadıkça kesilmelidir. Burada köpek tırnak makasları ve fırçaları tercih etmelisiniz.
  • Tüy dökmeyen bir köpek olması itibariyle de tercih edilen akitalar yılda iki kez tüy dökmektedirler. Bu zamanda zaten klinikte sizlere söylenecektir. Düzenli fırçalama ile dostunuzun bu dönemi rahat geçirmesini sağlayabilirsiniz.
  • Günde bir kez hava aldırmaya çıkarmanız ve yürüyüş yaptırmanız hem sizin hem de onun için iyi olacaktır. Evcimen olsalar da doğa yürüyüşlerini onlarda sevmektedirler. Amerikan akita fiyatları bu dostlukta oldukça uygun olacaktır.

Yetişkin akitalar yavrularına göre daha uygundurlar. Bunun en önemli sebebi ise yavruların daha iyi bir şekilde ğitilebilir olmasıdır.

Tıkla Oyla
[Total: 4 Average: 3.8]