200 TL Ye Kedi

Pek çok kişi 200 tl ye kedi satın almak istiyor. Peki bu mümkün mü? İçeriğimizin devamında bu soruyu cevapladık.

200 TL’ ye Kedi 2022

Hayvan severler olarak, 200 TL’ye evcil hayvan maması bile alamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ekonomik koşullar bu yönde olsa da, bu fiyata kedi bulmak da mümkün. Kediler, dünyanın en tatlı, en şirin, en insancıl evcil hayvanlarından, şüphesiz! Biraz huysuz olabilirler, fakat bir kedi asla sahibine sırtını dönmez.

Sağlıklı bir kedide 30 tane diş bulunmaktadır. Burunlarındaki izler, biz insanların parmak izleriyle aynıdır. Her biri farklıdır. Her kedinin kendi parmak izi vardır denebilir yani! Sadece patilerinden terlemektedirler, ter bezine sahip değildirler. Çok yükseklerden de düşseler, mutlaka dört ayakları üzerine düşerler. Evet, ünlü bir deyiş de vardır. “Kedi gibi dört ayak üzerine düşmek…”

Bir kedi mırlama sesi, sizi çok daha iyi hissettirebilir, tansiyonunuzu dengeleyebilir! Oldukça ilginç bir bilgi. Objelere sahipliklerini, onlara sürtünerek belli ederler. Kulaklarında 20 adet kas vardır, sesleri muhteşem bir şekilde, bir orkestrasyon halinde ayrıştırıp anlayabilir bu 20 adet kas! Kedilerin bu değişik özelliklerine bir ara verip, ünlü kedi türlerini sıralayalım:

Diğer Kedi Fiyatları;

Kedi Kısırlaştırma Fiyatları
Kedi Traşı Fiyatları
İran Kedisi Fiyatları
Ankara Kedisi Fiyatları
American Bobtail Fiyatları
Munchkin Kedisi Fiyat
Norveç Orman Kedisi Fiyat
Scottish Fold Fiyatları
Smokin Kedi Fiyatları
Siyam Kedisi Fiyat
Maine Coon Fiyat

İran kedisi, Ankara kedisi, Van kedisi, Mavi Rus kedisi, British Shorthair, Scottish Fold, Siyam kedisi bilinen en popüler kediler arasında yerini almaktadır. Bazı kediler oldukça cep yakan türdedir. Ancak bu türler arasında da ihtiyaç ya da evde bakımını üstlenemeyen evcil hayvan sahiplerinin satışa çıkardığı kediler de mevcuttur. O türde kediler, bu fiyata bulunabilmektedir.

Minik bir çocuğunuz varsa ya da çocukluk hayvanınızı özlüyorsanız, bambaşka bir seçenek olarak, hiç evcil hayvanınız olmadıysa ve tatmak istiyorsanız; aklınıza gelecek iki hayvan çeşidi vardır. Onlar da kediler ve köpeklerdir. Kediler bakımlarının kolay olması, evde yalnız kalabilmeleri, bir kap su ve mamayla idare edebilmeleriyle ön plana çıkmaktadır.

Sevimli mi sevimli küçük patili bir yavru kedi isteyen yüz binlerce kişi vardır. Birebir kurdukları iletişim, size olan bağımlılıklarıyla huzur veren dört ayaklı bir dost kim istemez ki?

200 TL’lik Kediler

Dusty adında bir kedi, tam olarak 420 yavru doğurup, rekor kırmıştır! Kara kedi, uğursuzluk getirmez, yeri gelmişken söylemek gerekir… Beş adet önde, dört adet arkada parmakları sıralanır. Bıyıklarıyla, bir yere sığıp sığamayacaklarını ölçmektedirler! Köprücük kemiği mevcut değildir!

Kediler, esasında köpeklerden daha güçlü bir hatırlama özelliği taşır. Hiçbir şeyi kolay kolay unutmazlar. Erkek kedilerin üreme organları dikenlidir. Kendilerini temizlerlerken, mikroplardan da arınırlar. 8 milyar nüfuslu dünyada, 550 milyona yakın evde beslenmekte olan kedi vardır.

Maine Coon denen kedi ırkı, genelde büyük boylarıyla adından söz ettirmektedir. Ülkemizde çok yaygın olmasa da merak edilen ve kedi ilanları içeren sitelerde aratılan bir kedi ırkıdır. Norveç’ten Amerika’ya getirilen bu ırk, uzun boyları, yapılı vücutları ve yine uzun tüyleriyle dikkat çekmektedir. Asi bir şekle, bakışa sahip olmalarına rağmen çok uysaldırlar.

Tüyleri her renk olabilen Maine Coon, ortalama bir metre, yuvarlak gözlü, dik kulaklı bir kedidir. Sık ve bol tüyleriyle tam bir soğuk hayvanıdır. Sakin, oldukça zeki yapılarıyla dikkat çeken bu kediler çok geç olgunlaşır. Egzersize pek ihtiyaçları yoktur. İnsanı sevmekte, zamanla bağlılıkları da güçlü bir konuma gelmektedir. Konuşkan ve çocukları seven bir yapıları vardır.

İlginç ve farklı bir tür olan Maine Coon’u bile, ihtiyaçtan ya da evde bakamama durumlarından ülkemizde bulma ihtimaliniz sıfır değildir. Ve karakteristik farklı özelliklerine rağmen, 200 TL’ye sahip olabileceğiniz kedi türlerinin genel olarak özelliklerine sahiptir.

Maddeleyecek olursak bu özellikler aşağıdaki gibidir.

Görünüm Çiftleşme/Üreme Doğum Uysallık
Kahverengi, sarı, siyah, beyaz tüylü

Uzun tüylü

Dik kulaklı

Ortalama olarak 6. ay

Bazı durumlarda 4. ay

 

Ortalama 4 – 6 yavru Konuşkan ama uysal
Sahiplerine Karşı Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
Kibar ve nazik Ağırlıklı olarak protein

Et, tavuk

Kolay Çok iyi

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 4]