Postacı Güvercin Fiyatları

Postacı güvercin fiyatları 2022 yılında ortalama 5 haneli. Bu içeriğimizde posta güvercini fiyatı özellikleri hakkında bilgiler verdik.

Postacı Güvercin Fiyatları 2022

Postacı güvercin fiyatları 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 30.000 TL ila 90.000 TL arasında değişim göstermektedir.

Vücut şekilleri, gözleri vb. birçok özelliği sayesinde sevimli ve sempatik görünen posta güvercinleri göğüslerindeki öne çıkma ve şişkinlikten ötürü insanlara bir güven duygusu aşılamıştır. Bu durum ise posta güvercinlerinin insanlar arasında göz bebeği olmasını neden olmuştur.

İnternetin gelişmesi ile birlikte son yıllarda iletişim ve haberleşeme daha fazla genişlemiş bir durumda. Birine bir mesaj göndermek istediğimizde, elimizdeki akıllı telefondan veya tablet, bilgisayar gibi araçlardan bir tık ile rahatça istediğimiz mesajı yollayabiliyoruz. Fakat önceden bu kadar kolay bir şekilde haberleşme imkanı olmadığından dolayı insanlar, birbirine haber göndermek istediğinde posta güvercinleri sayesinde bu isteklerini gerçekleştiriyorlardı.

Diğer güvercin fiyatları için tıklayabilirsiniz;

Yön duyguları oldukça gelişmiş olan güvercinler, eski zamanlardaki acil mesajları iletmekle görevliydi. Bu mesajlar genelde küçük bir tüp içerisine koyularak güvercinin bacağına bağlanmaktaydı. Bu kadar akıllı olan bir türü görünce insanların aklında canlanan soru genel olarak postacı güvercin fiyatları nedir? Olmaktadır.

Postacı Güvercin Fiyatları
Postacı Güvercin Fiyatları

Posta güvercinlerinin vücut şekilleri kendine hastır. Göğüsleri şişkin ve öne doğrudur. Normal güvercinlere nazaran biraz daha iyi duran posta güvercinleri, görünüşleri yüzünden de insanlara bir güven duygusu aşılayıp sempati kazanmayı başarmıştır.

10 ila 15 yıl arasında bir yaşam süresine sahip olan postacı güvercinler, pedirgeli ve pedirgesiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Pedirge dediğimiz şey güvercinin hangi soydan geldiğini gösterir. Eğer pedirgesiz bir güvercine rastlanırsa bu güvercinin çok fazla değer görmediğini, görürsünüz.

Alman Postacı Güvercin Fiyatları 2022

Posta güvercinlerinin varlığı bilindiği üzere MÖ. Ye kadar dayanıyor. Zamanında Osmanlıdan Selçukluya kadar birçok devlet postacı güvercinleri kullanarak iletişime geçebiliyorlardı.

Postacı güvercin denildiği anda akla gelen ilk iki soru Alman posta güvercini fiyatları ve posta güvercinleri yönlerini nasıl buluyor? Olmaktadır. Bu konu hakkında birden fazla deney yapılmış ve bir sürü görüş ileri sürülmüştür.

Posta Güvercini Fiyatları
Posta Güvercini Fiyatları

Öncelikle postacı güvercinlerin yeryüzünü ezberlediği görüşü dile getirilmiş sonrasında ise yapılan çalışmalar doğrultusunda, güneş ve ay konumuna bakarak güvercinlerin yönünü anlayabildiği bilgisine ulaşmışlardır.

Damızlık Posta Güvercini Fiyatı Ne Kadar?

Damızlık olarak yetiştirilen posta güvercinlerinin iyi bir biçimde beslenebilmesi gerekmektedir. Mısır, yulaf, buğday gibi besinler posta güvercinlerinin en çok tükettiği yiyeceklerin başında gelir.

Damızlık posta güvercini fiyatı ne kadar? Sorusu damızlık posta güvercini almak isteyen birçok insanın zihninde dolanmaktadır. Fakat artan fiyatlar ve kuş sahibinin vereceği miktara göre posta güvercini fiyatları da aynı oranda artmaktadır.

Kanat Posta Güvercini Fiyat 2022

Postacı güvercinlerde aranan en önemli özellik tüy yapısı ve yoğunluğudur. Bu durumun en önemli özellik olmasının elbette bir nedeni vardır. Tüyleri az ve yoğun olmayan güvercinler yağmurlu havalara denk geldiklerinde çok kolay bir şekilde ıslanıp uçmaya devam edemezler.

Tüy yoğunluğu ve yapısı iyi olan posta güvercini genel olarak hava şartlarına uyum sağlar ve bacaklarına bağlanan tüpteki mektubu alıp, mektup sahibine teslim edip evine kolayca geri döner.

Göz yapısının da aynı tüy yapısı kadar önemi büyüktür. Posta güvercininin gözleri, güvercinin sağlığı hakkında bilgi vermektedir. Eğer bir posta güvercininin sağlıklı olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız elinizle burun deliklerini ve gagası kapatmalısınız bu olay sonucunda posta güvercininizin gözlerinden baloncuk çıkıyorsa sağlıksız olduğunu anlarsınız.

Posta güvercini denildiğinde, kanat posta güvercini fiyat bilgisi de oldukça merak edilenler arasındadır. Fakat bu konu ile alakalı tam olarak bir fiyat vermek mümkün değildir.