Kedi Kısırlaştırma Fiyatları

Kedi kısırlaştırma fiyatları 2022 yılında ne kadar diye merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam etmenizi öneriyorum. İçeriğimizin geri kalan kısmında kedi kısırlaştırma ücreti ile ilgili bilgiler verdik.

Kedi Kısırlaştırma Fiyatları 2022

Eğer bir kedi sahibiyseniz, kediniz belli bir yaşa geldikten sonra onu kısırlaştırmak isteyebilirsiniz. Bu işlemin farklı yolları ve artı yönleri bulunur. 4 – 6 aylık cinsel olarak olgun olan dişi, erkek kedi, evlerde büyüdüğünden cinsel dürtüleri onları kötü etkileyebilir.

Kısırlaştırma işlemleri istenmeyen ya da beklenmeyen hamileliklerin önüne geçmektedir. Dahası, belirli hastalıkları da engelleyip, kedilerde istenmeyen davranışları azaltır. Çoğu zaman sağlıklı ve mutlu bir ev arkadaşı için kedi kısırlaştırmak doğru bir yöntem anlamına gelebilir.

Bu işlemi ilgili veteriner hekimler ve veteriner klinikleri yardımıyla gerçekleştirmek mümkündür. Kısırlaştırmayla birlikte veteriner fiyatları da herkesçe merak konusudur. Günümüzde kedi kısırlaştırma fiyatları 2022 yılı güncellemesi ile 1000 TL ila 2000 TL arasında değişim göstermektedir.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler;

Kedi Kisirlastirma Fiyatlari belediye veteriner
Kedi Kisirlastirma Fiyatlari belediye veteriner

Erkek Kedi Kısırlaştırma Fiyat 2022

Kısırlaştırma fiyatları 2022 yılında da oldukça merak edilmektedir. Fiyatlara değinmeden kedi kısırlaştırmanın yararlarından bahsetmek gerekmektedir.

Her iki cinsiyette de evcil hayvan sahipleri kısırlaştırma konusunda erken davranır. Tavsiye ve uzman bilgisi almadan, kontrolsüz bir şekilde gerçekleştirmek ister. Bu elbette oldukça yanlıştır. İşlemin uzmanlarca yapılması gerekir ve birçok faydası vardır.

Erkek Kedi Kisirlastirma Fiyatlari Veteriner
Erkek Kedi Kisirlastirma Fiyatlari Veteriner

Dişi Kedi Kısırlaştırma Fiyat 2022

Kanser ve benzeri hastalıkları, yumurtalık kistleri ve metritis gibi hastalıkların riskini yok eder. Hayvan sağlığı için güzel vaatlerde bulunur. Evcil kedimizde kısırlaştırma, üreme hormonlarının üretimini oldukça azalttığından dolayı, hormonların ortaya çıkardığı agresif hareketlere de ket vurmaktadır.

Dişi kedi kısırlaştırma, aşırı hırçınlık ve saldırganlık gibi hareketleri azaltır. Kedinin daha sakin olmasını sağlar. Erkek kedi kısırlaştırma, işaretleme ve bölge savaşı gibi hareketlerin azalmasına, kaybolmasına yardımcı olur.

Sokak hayvanları tarafından bolca ziyaret edilen yerlerde bu kedilere bakım ve ilgi pek azdır. Bu sebepten kedi kısırlaştırma oldukça büyük rol oynamaktadır. Yavru kedilerin sokağa atılma ihtimalini azaltır. Zira kısırlaştırılmamış bir olgun kedi, beklenmedik anlarda yavrulayabilmektedir. Sokakta kediler güçlükle yaşayacaktır.

Disi Kedi Kisirlastirma Fiyatlari Veteriner
Disi Kedi Kisirlastirma Fiyatlari Veteriner

Belediye Kedi Kısırlaştırma Fiyatları

Erkek kediler, kısırlaştırma işlemine uğramadıysa, evlerden kaçıp dönmeyebilir. Kısırlaştırma bu durumu engellemektedir. Kedi kısırlaştırmak, doğru düşünülerek alınması gereken bir karardır. Hem evcil hayvan sahipleri hem de kediler için doğru karar olması gereklidir.

Kısırlaştırmadan önce kedilerin sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti ve genel halleri gözetilmelidir. Veterinerlere başvurulmalıdır. Veteriner hekim, işlem öncesi yapılması gereken bir şey olduğunu düşünüyorsa, bunu evcil hayvan sahiplerine söyleyecektir.

Bir sokak hayvanı ile ilgili kısırlaştırma işlemi mevzu bahis ise, yine her büyükşehir belediyesi bu işlemi ilgili veteriner hekimlerle gerçekleştireceklerdir.

Kedi Kısırlaştırma Ücreti 2022

Kısırlaştırmadan önce kedilerin 6 saat kadar aç kalması gerekmektedir. Verilecek olan anestezi bu sayede daha hafif ve problemsiz atlatılmaktadır. 2 – 3 saat önceye kadar da su içmemelidir. Kedilerin bilinmeyen başka bir sağlık durumları veya geçirdikleri zor durumlar varsa, sahipler bu durumları veterinerlere bildirmelidir.

Çoğu veterinerce cinsel olgunluğa erişen her kedi kısırlaştırılmalıdır. Yani 4 ila 6 aylıkken kedilerinizi kısırlaştırabilirsiniz. Tabii ki operasyon için daha geniş bir muayeneye ihtiyaç vardır.

Kedi kısırlaştırma sırasında, dişiler ve erkeklere farklı işlemler uygulanmaktadır. Fiziksel durumlarına bağlı olarak değişik işlemlerden geçerler.

Dişi Kedi Kısırlaştırma Ücreti 2022

Erkek kediler ameliyat öncesi kastrasyon adı verilen işlemden önce genel anestezi altına alınmaktadır. Erkek kedilerde her iki testis de çıkartılır. Dişi kedilerde de, hem rahim hem de iki yumurtalık çıkartılır ve kısırlaştırma işlemi bitmiş olur.

Güvenilen bir veteriner hekim yardımıyla yapıldığı takdirde, bu rutin prosedür sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır. Çoğu dört ayaklı dostumuz ameliyattan kısa süre sonra ayaklanır ve eve gönderilir. Bazı durumlarda dikişler görünebilir ya da gizli de olabilir.

Erkek Kedi Kısırlaştırma Ücreti 2022

Kısırlaştırma işlemlerinden sonra kediler bir miktar uykulu ya da bilinç dışı hareketler sergileyebilmektedir. Anestezi altında olduğundan bu hareketler normaldir.

Kedinin normale dönmesi 1 – 2 günü bulacaktır. Olası bir komplikasyon yaşanmaması için, 7 – 10 gün kadar dinlenmesi gerekmektedir. Durumunun düzenli olarak kontrol edilmesi söz konusudur.

Kediler operasyondan önce bir muayeneden geçmek durumundadır. Yaklaşık olarak muayene ücreti 200 – 250 TL civarındadır. Kontrol muayenesiyse 100 TL’dir.

Aşı fiyatları da pek çok insanın cevabını aradığı sorudur. Dış parazit uygulaması, kuduz aşısı, FIV aşısı, lösemi aşısı ve karma aşılar bu aşılar arasındadır. Fiyatları ise 50 TL ila 200 TL arasında değişmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]