Cocker Yavru Fiyat

Cocker Yavru Fiyat 2022

Cocker yavru fiyatları, 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 1500 TL ila 4500 TL arasında değişim göstermektedir.

Cocker köpekler, karakter özellikleri bakımından arkadaş canlısı, enerjik ve oyun oynamayı seven ırklardır. Bu köpek cinsi aile içinde mutluluk saçan ve çok sevilen canlılardan bir tanesidir. Zeki ve sevgi dolu köpeklerdir. İngiliz Cocker ve Cocker Spaniel köpeğinin eğitimleri zor bir yapıya sahiptir.

İyi huyluları sayesinde ile çocukların can dostu Cocker köpekleri pek çok türe sahip. Öncelikle İngiliz Cocker tüy döker mi? Sorusuna cevap getirelim; Bu ırktaki köpekler orta derecede ve düzenli olarak tüy dökerler. Sıcak ve Soğuk havalara adapte olabilmek için tüy dökme zorunluluğu duyarlar. Cocker köpekler iki tabakalı tüy yapısına ve yumuşak bir tüy dokusuna sahiptir.

Ev ortamında bakılıp bakılamayacağı ise gelen sorular arasında yer almaktadır. Cocker, evde bakılması birazcık zor olan köpek türleri arasında yer alır. Bunun nedeni ise;  Cocker köpekler yalnız kaldığında çok havlarlar bu nedenle diğer komşuları rahatsız edebilirler. Eğer Cocker köpeğinizi evde yalnız bırakmak gibi bir düşünceniz yoksa evinizde rahatça besleyebilirsiniz.

Cocker Yavru Fiyatları
Cocker Yavru Fiyatları

Bu köpeklerin fiyatı ise en çok merak edilen konulardan biridir.Net bir fiyat vermek kolay değildir çünkü Cocker yavrusu sahiplenme fiyatları Amerikan veya İngiliz olmalarına göre değişmektedir. Bunun yanında cinsin şecere ve cinsiyet durumuna göre de fiyat farklılıklarının oluşması mümkündür.

İngiliz Cocker Yavru Fiyat

Son zamanlarda hem çocukların hem de yetişkinlerin evde en çok bakmak istediği köpek cinsleri arasında İngiliz Cocker köpekleri de yer almaktadır. Cocker köpeklerin bu kadar rağbet görmesinin birkaç nedeni vardır.

Cocker Yavrusu Fiyatları
Cocker Yavrusu Fiyatları

Vereceğiniz eğitimi Cocker köpeğiniz küçük yaşta iken verirseniz daha çabuk ve kolay öğrenir, sahibine bağlı, sessiz ve uysal bir köpektir. Ayrıca evde beslenebilecek köpek türlerinden biri olması dışında çok iyi de bir avcı köpekleri olarak bilinirler.

Amerikan Cocker Yavru Fiyatları

Amerikan Cocker, uzun sarkık kulaklarıyla çok tatlı ve sevimli göründüğü için pek çok hayvansever tarafından tercih edilir. Yaşam sürelerinin 12 ila 15 yıl arasında olduğu bilinir. İyi bakılırsa bu süre 1 veya 2 yıla çıkabilir. Bu köpek cinsi size tüy bakımında çok fazla sorun yaratmayacaktır, günlük olarak orta derecede tüy döker.

 

Amerikan Cocker Yavru fiyatları, Amerikan veya İngiliz Cocker olmasına göre değişiklik gösterir. Genel olarak fiyatları diğer cinslerin fiyatlarına oranla daha düşük olmasına rağmen kendi içerisinde fiyat aralığı oldukça iyidir ve artmaktadır.

Amerikan Cocker Spaniel Yavru Fiyatları

Yavru Cocker Fiyatları
Yavru Cocker Fiyatları

Küçük bir köpek olan Cocker Spaniel sportif köpekler arasına girer, sağlam bir vücuda sahiptir. American Cocker Spaniel, Cocker Spaniel, Spaniel, Cocker Spanyel adlarıyla da bilinir. İpeksi veya hafif dalgalı bir kürkü vardır bu sayede de hayvanseverlerin dikkatini çeker.

American Cocker Spaniel’in aşırı uzun bir kürkü olduğu için dışarıdayken bu kürk onun hareketlerini engelleyebilir. Bu kürkün çok uzun olması önerilmez, Spaniel köpek cinsi arasındaki en uzun kürke sahip olan cins American Cocker Spaniel olarak bilinir.

American cocker iyi dengelenmiş ve sağlam bir gövdeye sahip harika bir köpektir. Hızlı hareket edebilen dayanıklı yapısı olan güçlü bir köpek olarak da bilinir. Orta uzunlukta ipeksi ve yoğun tüylere sahip çeşitli kürk renklerine ve desenlerine sahiptirler.

Eğitim verirken eğer garip ve dengesiz davranışlar sergilerseniz kafası karışabilir ve istediğiniz yanıtları alamayabilirsiniz. Bu da köpeğinize kızmanıza ve ona olan ilginizi kaybetmenize neden olabilir fakat bu durumdan Amerikan Cocker Spaniel köpeğiniz sorumlu değildir.

Amerikan Cocker Ömrü Ne Kadardır?

Bir Amerikan Cocker Spaniel sahibiyseniz veya olmayı düşünüyorsanız American Cocker ömrü ne kadardır? Sorusu muhtemelen aklınızı karıştıracaktır. Genel olarak ömürleri 12 ila 15 arasında değişim göstermektedir. Fakat Amerikan Cocker köpeğinize iyi bir yaşam sunarsanız, bu yıl aralığı uzayabilir.

Resmi bir kayıt olmamasına rağmen 2010 senesinde, Los Angeles’da bir Amerikan Cocker köpeği 22 yaşında vefat etmiştir. Yani köpeğinizin yaşam süresi biraz da onun ile ne kadar ilgilendiğiniz ve iyi bir şekilde bakıp bakmadığınıza göre değişmektedir.

Ingiliz Cocker Çok Tüy Döker Mi?

İngiliz Cocker köpeklerinin kulakları, göbeği ve bacaklarında kıvrık dalgalı tüyleri vardır. İngiliz Cocker cinsi köpeklerin en belirgin özelliği tüyleridir bu nedenle bu köpeklerin bakımında tüy bakımına ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. En azından bir alaska kurdu kadar tüy dökmezler.

Cocker köpek türleri arasında orta derecede tüy döken bir cinstir. Eğer tüy bakımına dikkat etmezseniz daha fazla tüy dökebilirler. Cocker köpeklerinin tüy bakımını haftada 2-3 kez yapmanızı tavsiye ederiz.

Düzenli bir biçimde tüy bakımı yapıldığı taktirde İngiliz Cocker köpeğiniz çok fazla tüy dökmez bu da bu cinsi evinize tüy korkusu olmadan rahatlıkla besleyebileceğiniz anlamına gelmektedir. Eğer siz de bu sevimli köpek cinsine sahip olmak isterseniz çeşitli internet sitelerinden veya Pet shop marketlere göz gezdirebilirsiniz.

Cocker Köpek Havlar Mı?

İngiliz Cocker, birçok köpek ırkına göre hassas ve duygusal yönü daha ağır basan bir köpektir. Rage Sendromu olarak adlandırılan psikolojik rahatsızlığa oldukça yatkınlardır. İngiliz Cocker gereksiz havlama eğilimi gösteren bir köpek ırkı değildir. Bu nedenle evde ve apartmanda rahatlıkla besleyebilirsiniz fakat yalnız bırakıldıklarında havlayabilirler.

Cocker köpekler, sahiplerine çok bağlı ve düşkün olmakla birlikte sahiplerinden gelecek ilgiyi de oldukça severler. Sahiplerinden yeterli ilgi görmemeleri ve evde yalnız kalmaları halinde havlayarak tepki gösterirler. Aynı zamanda yalnız kaldıkları zaman psikolojileri zarar görür ve depresyona girme riskleri artar. Bu nedenle bir Cocker köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız ona özel ayıracak bolca zamanınızın olması gerekir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]