Caniverm Kedi İç Parazit Hapı Fiyatı

Caniverm kedi iç parazit hapı fiyatı ve kullanımı hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

Caniverm Kedi İç Parazit Hapı Fiyatı 2024

Caniverm kedi ve köpekler için kullanılan iç parazit hapı fiyatları 2024 yılında 150 lira ile 200 liradır. Hayvanın kilosuna göre fiyatlandırmada değişkenlik görülebilir. Caniverm iç parazit hapı sık kullanılan iç parazit hapları arasındadır. Geniş etkili olmasından dolayı kullanımı bu kadar sıktır. Güvenilir ve etkili bir ilaçtır. Kullanımı, dozaj hesaplaması ve hayvana verilmesi kolaydır.

Caniverm İç Parazit Hapı Nerede Satılır?

Caniverm iç parazit hapı bakanlık tarafından reçete ile verilen bir ilaçtır. Caniverm iç parazit hapı veteriner kliniklerinde veya veteriner ecza depolarında satılır. İnternette ucuz fiyatlara satılan iç parazit hapları etkisiz ve hayvanın sağlığı için son derece zararlıdır. Ruhsatsız bir şekilde satılan ilaçlara güvenmeyiniz.

Caniverm İç Parazit Hapı Ne İşe Yarar?

Caniverm iç parazit hapı adından da anlaşılacağı üzere kedi ve köpeklerde kullanılan mide, bağırsaklar ve karaciğerde bulunan yuvarlak kurtları ve şerit şeklinde bulunan tenyaları öldüren ve vücuttan uzaklaşmasını sağlayan bir haptır. Parazitlerin hem hastalık yapan yetişkin formlarına hemde yumurta formlarını öldürücü yeteneğe sahiptir. Vücuttaki kaslar içinde göç halinde bulunan parazitlere etki edemez.

Ragdoll Kedisi Yavru Fiyatlari
Caniverm Kedi İç Parazit Hapı Fiyatı

İçeriğinde bulanan maddeler sayesinde nematodlara, akciğer helmintlerine, şerit ve sestod parazitlerine, Toxocara parazitlerine, Echinococcus parazitlerine, Tenyalara, schistosoma enfeksiyonlarına ve karaciğerde bulunan trematodlara karşı öldürücü etkilidir.  Fasciola hepatice ve hidatidozis parazitlerine etki gösteremez. Bu parazitlere farklı tedavi şekilleri uygulanır.

Caniverm Tablet Nasıl Kullanılır?

Oral olarak yani ağız yolu ile yutularak kullanılır. Veteriner hekim tarafından hasta sahibine önerilmiş olan doz bir defada ve bölünmeden alınmalıdır. İlacın tadını sevmeyen veya yutmakta zorluk çıkaran kedi ve köpeklere peynir, et gibi sevdikleri gıdaların içine konulup verilebilir. Fakat önerilen dozun hepsini yutmuş olduğuna dikkat edilmelidir.

Caniverm iç parazit hapı hayvanın vücuduna girmesinden 24 saat boyunca etkisini göstermektedir. 24 saatin sonunda etkisi yok denebilecek kadar az gözlemlenir. Hayvanların vücudu üzerindeki yan etkileri oldukça azdır.

İç parazit kaynaklı ishal görülen hastalıklarda veteriner hekiminizin önerisi ile 3 gün ard arda kullanılabilir. Bu normal bir tedavi şeklidir.

Hayvanın kilosuna göre belirlenen dozajdaki caniverm iç parazit hapları hayvanın ağzının içinde dil kökünün sonuna doğru bırakılır. Hayvanın ağzı kapatılıp başı hafif yukarı doğru kaldırılıp hapı yutulması sağlanır. Yapamayan hayvan sahipleri veteriner hekime başvurmalıdır.

Her 3 ayda bir caniverm iç parazit hapı tekrardan verilmelidir. Vücutta göç halinde olan parazitleri öldürmek için bu periyotta tekrarlanmalıdır. Hayvanlara verilen bu caniverm iç parazit hapları hem hayvanın sağlığını hem de sahibinin sağlığını korumaktadır.

Caniverm 700 Mg Kaç Kilo İçin?

Caniverm iç parazit hapının 700 mg  formu 10 kilogram ağırlığında olan kedi ve köpekler içindir. Caniverm iç parazit hapının 175 mg formu ise en fazla 2 kilogram ağırlığa sahip olan yavru kedi ve yavru yada minyatür ırk köpekler içindir.

0,5 kg ile 2 kg arasındaki yavru kedi ve minyatür ırk köpekler için caniverm iç parazit hapının 175 mg formu önerilmektedir. 175 mg formu direkt olarak yutturulmalıdır. Bölünmemelidir.

2 kg ile 5 kg arasındaki standart boy ırk kedi ve standart boy ırk köpekler için ya caniverm iç parazit hapının 700 mg’lik formunun yarısı yada caniverm iç parazit hapının 175 mg’lik formu kullanılır.

5 kg ile 10 kg arasındaki iri boy ırk kedi ve orta boy ırk köpekler için caniverm iç parazit hapının 700 mg’lik formu kullanılır.

10 kg ve üzeri büyük ırk köpeklerde her 10 kiloya 1 tablet gelecek şekilde doz ayarlanması yapılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kedi iç parazit hapı fiyatı marka ve satıcısına göre değişebilir. Ancak genellikle 10-30 TL arasında değişmektedir.

Caniverm iç parazit hapı veteriner hekimler ve veteriner eczanelerinde satılmaktadır. İnternet üzerinden de bazı sitelerde bulunabilir ancak orijinal olup olmadığı konusunda dikkatli olmak gerekmektedir.

Caniverm iç parazit hapı dozu kedinin kilosuna göre değişebilir. Genellikle 1 tablet 4 kg vücut ağırlığına sahip kediler için önerilmektedir. Ancak veteriner hekiminizin tavsiyelerine uymanız önemlidir.

Kedilerde iç parazit hapı genellikle 3-6 ayda bir verilmesi önerilmektedir. Ancak kedinin yaşam koşulları ve yaşadığı bölge gibi faktörlere göre bu süre değişebilir. Veteriner hekiminizin tavsiyelerine uymak en doğrusudur.

Kediler için iç parazit hapı veteriner hekimler ve veteriner eczanelerinde satılmaktadır. İnternet üzerinden de bazı sitelerde bulunabilir ancak orijinal olup olmadığı konusunda dikkatli olmak gerekmektedir.

Kedi iç-dış parazit ürünleri marka ve satıcısına göre değişebilir. Ancak genellikle 50-100 TL arasında değişmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]