İçeriğe geç

Australorp Tavuk Fiyatları

Australorp Tavuk Fiyatlari Sahibinden

Bugünkü içeriğimizde Australorp tavuk fiyatları 2024 hakkında bilgiler vereceğiz. Hadi gelin birlikte inceleyelim.

Australorp Tavuk Fiyatları 2024

Gıda sektörü günümüz dünyasının ekonomisine ciddi ölçüde yön veren sektörlerin başında gelmektedir. Gıda üreticileri açısından sektörün canlı tutulabilmesi için gıda üretiminin en verimli şekilde yapılabilmesi oldukça önem arz etmektedir. Bu kapsamda Australorp Tavuk cinsi tavuk besiciliği yapmak isteyen üreticiler için en uygun tavuk türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Australorp Tavuk cinsi beslemesi ve bakımı oldukça kolay olan bir cins olmasının yanında hem et hem de yumurta açısından oldukça verimli bir tavuk cinsidir. Bu nedenle tavuk besiciliğine yeni başlayanlar için sıklıkla tercih edilmektedir. Australorp tavuk fiyatları 2024 yılı için 250 TL civarındadır.

Blue Australorp Fiyatları 2024

Blue Australorp Tavuk cinsi Australorp ırkında tüylerinin daha parlak olması ile ön plana çıkan bir türdür. Yumurta verimliliği açısından diğer türlerinden çok bir farkı olmamasının yanında et verimliliği olarak biraz daha verimli olduğu bilinmektedir. Blue Australorp fiyatları 250 TL şeklindedir.

Diğer canlı tavuk fiyatları içerikleri için tıklayın;

Australorp Tavuk Fiyatları Sahibinden

Tavuk besicileri açısından verimliliği ile ön plana çıkan Australorp Tavuk oldukça ilgi gören bir tavuk cinsidir. Çiftliğinde ya da bahçesinde Australorp Tavuk beslemek isteyen kişiler Australorp Tavuk fiyatları sahibinden olarak yapacakları araştırma ile bu türe kolaylıkla erişim sağlayabilmektedir.

Australorp Tavuk Fiyatları 2024
Australorp Civciv Fiyatları 202450 TL
Australorp Tavuk Yumurtası Fiyatları 20244 TL
Australorp Horoz Fiyatları 2024 250 TL

Australorp Tavuk Yumurta Fiyatları 2024

Australorp Tavuk yumurta fiyatları piyasa fiyatı en yüksek yumurta çeşitleri arasında yer almaktadır. Australorp Tavuk yumurtaları genel olarak piyasada 5 TL ortalamasında satılabilmektedir. Bu fiyat bölgeden bölgeye değişkenlik göstermekle fiyatlar 10 TL’ye kadar da çıkabilmektedir.

Australorp Civciv Fiyatları 2024

Australorp Civciv fiyatları yetişkin tavuk fiyatlarına nazaran çok daha uygundur. Australorp Civciv fiyatları ortalama olarak 50 TL ile 60 TL aralığında bir fiyatlandırmaya sahiptir.

Australorp Tavuk Yorumları

Çiftliğinde ya da bahçesinde Australorp Tavuk beslemek isteyen kişiler genel itibariyle bir ön araştırma yapmaktadır. Bu araştırma genel itibariyle Australorp Tavuk yorumları şeklinde olmaktadır. Gıda üreticilerinin, tavuk besiciliği yapan şirketlerin ya da bahçesinde Australorp Tavuk besleyen kişilerin bu tür hakkında yapmış olduğu yorumlar genel olarak oldukça olumlu yöndedir. Yorum yapanların yumurta ve et verimliliğinden oldukça memnun olduğu gözlemlenmektedir.

Australorp Tavuk Yumurta Verimi

Australorp Tavuk besiciliği yapmak isteyenlerin araştırdıkları bir detay ise Australorp Tavuk yumurta verimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yetişkin ve sağlıklı bir Australorp Tavuk ortalama yılda 250 – 260 adet yumurta verimliliği sağladığı bilinmektedir.

Australorp Tavuk Özellikleri

Australorp Tavuk özellikleri de tavuk besiciliği yapan kişiler için oldukça önemli olan konulardandır. Australorp Tavuk genel olarak bakımı, beslenmesi ve yetiştirilmesi en kolay tavuk cinsleri arasında yer almaktadır. Çoğunlukla siyah renkte olsa da beyaz ve mavi renklere sahip türleri de vardır. Tüyleri yumuşak olan bu tavuk cinsi aynı zamanda sıkı bir vücut yapısı ile büyük ve ağır bir yapıya sahiptir.

Australorp Tavuk Kaç Kg?

Australorp Tavuk beslemek isteyen kişilerin araştırdığı bir diğer detay bilgi ise “Australorp Tavuk kaç kg?” olmaktadır. Bu sorunun cevabı tavuk besicilerine bu tavuk türünün et verimliği açısından bilgi vermektedir. Yetişkin bir Australorp Tavuk genel itibariyle 3,5 – 4 kg civarında gelebilmektedir.

Australorp Tavuk Yumurtası Kaç Gram?

“Australorp Tavuk yumurtası kaç gram?” diye soranlar için de açık kahverengi renginde olan Australorp Tavuk yumurtalarının ortalama 65 gram geldiği söylenebilmektedir.

Australorp Ne Renk Yumurtlar?

Australorp ne renk yumurtlar? Australorp açık kahverengi renginde yumurta vermektedir.

Australorp Tavuk Günde Kaç Yumurta Yapar?

Australorp Tavuk günde kaç yumurta yapar? Australorp Tavuk cinsinin günde vermiş olduğu yumurta adedi değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak yılda ortalama 250 – 260 adet yumurta verebilen Australorp Tavuk cinsinin yumurta verimliliği şartların elverişli olmasına bağlı olarak 350 adede kadar da çıkabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir